Prečo podporovať zahraničných investorov, keď nám vlády vravia, aké

Autor: Gabriel Huraj | 17.5.2013 o 21:04 | Karma článku: 18,34 | Prečítané:  391x

Je zaujímavé, ako sa snažia všetky vlády o zahraničné investície a vytvárania vhodných podmienok pre týchto „zahraničných“ investorov. No a prečo sa udeľuje toľko výnimiek, či dokonca sa musia meniť zákony? Pretože nie sme si všetci rovní.

Isté je len to, že pre slovenských podnikateľov sa podmienky na podnikanie čím ďalej tým viac zhoršujú. Ekonomiku už máme takú otvorenú, že nám vyfúkal všetok rozum z hlavy a stali sme sa obyčajnou montážnou halou, ktorú si kedykoľvek môžu preniesť s miesta na miesto a vykašľať sa ako na ľudí, tak aj na štát, v ktorom boli.

Ak už máme taký úžasný zákonník práce, prečo potom nemyslel na ľudí, ktorí nedostali aj tri mesiace výplaty a potom ako ich zahraničný investor opustil a ušiel, sa nemohli ísť ani len zaregistrovať na úrad práce, pretože akosi im v tej rýchlosti zabudol zahraničný investor dať výpovede.

Čo robí vláda? Nič. Ak by to bol jeden prípad, OK, stalo sa, ale už je to toho dosť. No a moja obľúbená téma živnostníkov. Kam sme sa to dostali? K totálnej likvidácii nezávislých ľudí. Nevravím o strednej vrstve. Tú sa už podarilo zlikvidovať. Postupne prichádza na rad školstvo a za ním zdravotníctvo a sociálny systém. Len mi tak napadlo, kto to vlastne tvorí HDP. Pretože ak sa pozriem na to z globálneho hľadiska, voľajako mi uniká to základné. Tvorca finančnej hodnoty. Iste, sú to aj tie montážne linky, ale kde je ostatný priemysel? Štát už nevlastní temer nič. Armáda štátnych úradníkov a nezamestnaných jednoznačne musí z niečoho žiť. Ak ide napríklad o stavebníctvo, tu mi tiež napadlo zopár faktov. Pokles je neúprosný. Eurofondy akosi haprujú. No a žeby sa spoliehali len na štátne zákazky? To tiež nie je bohviečo a do HDP, ako spotrebu štátu pre potreby štátu. Znova na tieto cesty, stavby, rekonštrukcie, musí niekto vyrobiť a to je práve ten výrobný priemysel. Len ho akosi niet. Žeby sa u nás prali financie z iných štátov, alebo finančných skupín? To by dosť vysvetľovalo, alebo niekde nastala chyba systému. Čo ak sa prestanú prať financie cez banky, či iné nastrčené schránkové firmy a padne náš kráľovský - automobilový priemysel? Potom budeme kde? No stále doma na zadku a začneme sa učiť znova pestovať zemiaky a mrkvu, alebo chovať svine, pretože nebudeme mať čo jesť. Keďže tie najväčšie nám už vládnu, tak musíme začať od piky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Potrebovali ísť k blízkym a nepustili ich. Neboli privilegovaní ako Kollár

Nemocnice väčšinou púšťajú príbuzných k zomierajúcim.

Stĺpček Petra Schutza

Návštevy Kollára v nemocnici volajú po demisii

V druhom slede kandidátov na politický koniec sa tlačia glosátori.

Minúta po minúte: Situácia v Česku sa zlepšuje

Celkovo sa na Slovensku koronavírusom nakazilo viac ako 103-tisíc ľudí.


Už ste čítali?