Heterofóbia, alebo strach z tradičných hodnôt

Autor: Gabriel Huraj | 26.4.2013 o 16:53 | (upravené 26.4.2013 o 17:33) Karma článku: 8,62 | Prečítané:  658x

V poslednom čase sa doslova rozpútala heterofóbia. Jednoducho mať normálnu orientáciu a vyzerať normálne, ako chlap či žena, sa jednoducho nenosí. Mať normálne partnerstvo bez rozvodu či škandálu s tým istým druhom opačného pohlavia? No čo ste!

Nebude sa o vás náhodou vravieť, pretože nemáte škandál? Vo Francúzsku sa konečne prebudila aj spoločnosť. Som tolerantný a ľudia sú, akí sú, ale ak je väčšina trestaná za to, že musí tolerovať všetky výstrelky akýchkoľvek menšín a to nielen sexuálne orientovaných, tak to je už anarchia.

Zoberte si súčasnú spoločnosť prezentovanú v médiách. Čím väčší exot, tým lepšie. Kdeže sú vedci, normálne páry, ktoré sú dlhodobo bez škandálov. Najnenávidenejšia hviezda Hollywoodu je Gwyneth Paltrow . Prečo? Vyzerá ako žena, správa sa ako žena, je bez škandálov, je veľmi sympatická a talentovaná. Len na tej veci čosi nesedí. Je ich veľmi málo. Skôr sa dočítame o tom, že ten s tým, potom zase s tým, majú taký a taký škandál.

Európska únia bojuje proti xenofóbii. Otázne je, či správnymi prostriedkami. Začína potierať rodinu ako základnú stavebnú jednotku spoločnosti. Rodinu tvorenú mužom a ženou bez operácií či iných plastických vylepšení zmeny pohlavia. Kam to speje, keď chlapci od 13 rokov úspešné sa češú či líčia dlhšiu dobu pred zrkadlom ako ich matky? Vyzerá to hrozne, nagelované vlasy, linky okolo očí, ružové košieľky a svetríky, značkové oblečenie, ktoré vystavuje na obdiv všetkým no a v hlave obrovská bublina a v nej veľké zrkadlo a predstava, že on je ten najkrajší na svete. Myslím, že Maďari natočili rozprávkovú paródiu Snehobeľ na miesto Snehulienky. Nepoviem, starostlivosť o seba je na mieste. Životospráva, štúdium, práca, to áno.

Dokonca aj exentrici tu majú svoje miesto. Či už umelci, vedci atď., ale  vsádzať všetko na to, že musím byť za každú cenu in sa mi nezdá normálne. Normálne sa mi skôr zdá, ak sa jednotlivé menšiny prispôsobia štátotvornej väčšine. Doma si robte čo chcete, ak tým nevyrušujete susedov, ale nemusíme o tom všetci vedieť a nemusíme ani vedieť, kto je zo smotánky bukvica a kto nie. Naozaj ma to nezaujíma. Skôr ma zaujíma, čo vláda a teda aj spoločnosť robí pre mladé rodiny, čo robí pre dôchodcov či pre nezamestnaných. Dekadentné zákony z Holandska, Belgicka či najnovšie z Francúzska, nemusím. Úplne postačuje aj súčasná legislatíva.

Ono je to tak, že niektorí vysvetľujú vyspelosť spoločnosti toleranciou menšín. Čo ak sa však tieto menšiny otočia proti väčšinovej spoločnosti a budú neustále stupňovať svoje požiadavky? Čo ak raz budú heterosexuáli vyhlásení za neprijateľných a za nepriateľov štátu? Určité mantinely tolerancie si musí zadefinovať aj EÚ. Zjavne jej to vôbec nejde. V tomto som konzervatívny typ. Akceptujem všetkých, ktorí akceptujú slušnú spoločnosť a slušných ľudí, ale jednoducho nechcem počúvať drísty o multi-kulti, všelijakých homofóbiách, xenofóbii atď.. Mantinely sa musia určiť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Potrebovali ísť k blízkym a nepustili ich. Neboli privilegovaní ako Kollár

Nemocnice väčšinou púšťajú príbuzných k zomierajúcim.

Návštevy Kollára v nemocnici volajú po demisii

V druhom slede kandidátov na politický koniec sa tlačia glosátori.


Už ste čítali?