Na Slovensku nemá človek ani po smrti pokoj

Autor: Gabriel Huraj | 17.11.2012 o 11:07 | Karma článku: 14,54 | Prečítané:  246x

Je to naozaj tak, alebo druhotriedny horor „Hostel“ mal v niečom pravdu? Videl som za posledných pár  rokov zopár reportáží o zohavení tiel po smrti. Právny názor je asi ten, že ak bývala duša tela, ktorá vlastnila telesnú schránku, nezanechala žiadne upozornenie v zdravotnom zázname, že si neželá, aby sa s jej telom hocako narábalo, patrí štátu.

Ak ste vhodná schránka, rozoberú vás na súčiastky. Príbuzní či nebodaj rodičia nemajú ani po smrti svojho príbuzného či dieťaťa pokoj a musia sa pozerať na častokrát zohavené telá. Telesné schránky, bez kože, očí , alebo časti tela. Nie, to nie je horor, to je realita. Na našom konzervatívnom Slovensku sa aj toto stáva.

Kam sme to dospeli, ak o tele, ktoré žilo už nerozhodujú príbuzní, alebo rodičia, ale patológovia či lekári. Iste, transplantácie sú potrebné, ale formou darovania! Nie bohapustým poškodzovaním telesnej schránky bez vedomia kohokoľvek z príbuzenstva.

Už vôbec ani nevravím o rodičoch, ktorým takto zohavili deti. Splodili ich a mali právo ich  aj pochovať. V USA, najdemokratickejšom štáte sveta, aspoň to o sebe tvrdia, toto nie je možné. Jednoznačne musí byť povolenie od príbuzných. U nás je to akosi všetko naopak. Dokonca ani cirkev či politici neprotestujú a zákon nechávajú ladom. Žeby mali nejaké provízie?

Po takýchto zisteniach prakticky nie je problém organizovať predaj orgánov. Stačí si zistiť vhodných darcov a kto má peniaze,  ten si ten svoj orgán nájde.

Prvú vec, ktorú určite urobím pri návšteve svojho obvoďáka, je zápis do mojej karty.

Neželám si, aby sa s mojou schránkou bez známok života akokoľvek nakladalo. Iba v prípade, ak by to povolili príbuzní  (s nimi si to vybavím neskôr v podobe strašenia J).

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Biskupov prípad údajného obťažovania už rieši prokuratúra

Polícia tvrdí, že skutok sexuálneho zneužívania sa nestal.

DOMOV

Poslancom prišli desiatky kontaminovaných listov

Priestory parlamentu dekontaminovali.

Podcast Za Volantom

Za volantom: Tieto chyby možno robíte aj vy. Ostatných rozčuľujú

Spúšťame nový podcast o autách.


Už ste čítali?