Na Slovensku nemá človek ani po smrti pokoj

Autor: Gabriel Huraj | 17.11.2012 o 11:07 | Karma článku: 14,54 | Prečítané:  266x

Je to naozaj tak, alebo druhotriedny horor „Hostel“ mal v niečom pravdu? Videl som za posledných pár  rokov zopár reportáží o zohavení tiel po smrti. Právny názor je asi ten, že ak bývala duša tela, ktorá vlastnila telesnú schránku, nezanechala žiadne upozornenie v zdravotnom zázname, že si neželá, aby sa s jej telom hocako narábalo, patrí štátu.

Ak ste vhodná schránka, rozoberú vás na súčiastky. Príbuzní či nebodaj rodičia nemajú ani po smrti svojho príbuzného či dieťaťa pokoj a musia sa pozerať na častokrát zohavené telá. Telesné schránky, bez kože, očí , alebo časti tela. Nie, to nie je horor, to je realita. Na našom konzervatívnom Slovensku sa aj toto stáva.

Kam sme to dospeli, ak o tele, ktoré žilo už nerozhodujú príbuzní, alebo rodičia, ale patológovia či lekári. Iste, transplantácie sú potrebné, ale formou darovania! Nie bohapustým poškodzovaním telesnej schránky bez vedomia kohokoľvek z príbuzenstva.

Už vôbec ani nevravím o rodičoch, ktorým takto zohavili deti. Splodili ich a mali právo ich  aj pochovať. V USA, najdemokratickejšom štáte sveta, aspoň to o sebe tvrdia, toto nie je možné. Jednoznačne musí byť povolenie od príbuzných. U nás je to akosi všetko naopak. Dokonca ani cirkev či politici neprotestujú a zákon nechávajú ladom. Žeby mali nejaké provízie?

Po takýchto zisteniach prakticky nie je problém organizovať predaj orgánov. Stačí si zistiť vhodných darcov a kto má peniaze,  ten si ten svoj orgán nájde.

Prvú vec, ktorú určite urobím pri návšteve svojho obvoďáka, je zápis do mojej karty.

Neželám si, aby sa s mojou schránkou bez známok života akokoľvek nakladalo. Iba v prípade, ak by to povolili príbuzní  (s nimi si to vybavím neskôr v podobe strašenia J).

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?