Pán Richter, vy ste naozaj ministrom práce a sociálnych vecí?

Autor: Gabriel Huraj | 23.10.2012 o 20:02 | (upravené 23.10.2012 o 22:35) Karma článku: 27,99 | Prečítané:  3318x

To mi napadlo po peripetiách na úrade práce. Ako SZČO som jednoducho už nevydržal tlaky prostredia, najmä  však druhotnú platobnú neschopnosť, kde vymožiteľnosť niektorých pohľadávok je jednoducho nemožná vďaka našim „super“ zákonom.

Dlžníci si z toho veľa nerobia. Ešte horšie je, že mi je dlžný aj samotný štát, ale o tom neskôr. Tak chtiac-nechtiac som ohol chrbát a prerušil som živnosť. Po jedenástich rokoch som chcel úrad práce požiadať o dotáciu pre SZČO. Tak som si dával žiadosť a napísal som podnikateľský zámer.

Tu to začalo. Kým som našiel konečne konzultanta, prešli dva týždne. Proste bol to duch. Tam mi oznámil, že tlačivá sa zmenili a musím všetko začať od začiatku. To, že ho nebolo, respektíve bol na dovolenke a nemal ho kto zastúpiť, nikoho netrápilo, len mňa. To boli nervy. Nakoniec som všetko doplnil. Nepatrím do tzv. rizikovej skupiny. Proste diskriminácia ako vyšitá. Ako náhle ste už niekedy dostali dotáciu, hoci aj pred jedenástimi rokmi a prežili ste krízu, nemáte šancu. Nezáleží na tom. Na ÚP mi však nepovedali, že pravdepodobne sa snažím márne. To až dnes.

Dnes mi oznámili, že tento rok to určite nebude a budúci asi tiež nie, pretože sa budú meniť pravidlá. Človek chce odísť z úradu práce, snaží sa a nedá sa. Jednoducho som si povedal, že ak má vláda stimuly pre veľké podniky, prečo nie aj pre malých podnikateľov? To, ako sa správa terajšia vláda k živnostníkom , tak o tom som už počul. Plán likvidácie živnostníkov a malých podnikov mal prepracovaný aj Hitler a tretia ríša. Záleží jednoducho na veľkých, ktorí ovládnu davy. Presne to sa deje. Nezamestnanosť stúpa čím ďalej tým viac. Podpory od štátu sa nedorežete. Minister strieľa jednu perlu za druhou. Na otázku čerpania prostriedkov pre tieto účely z eurofondov mi administratívna pracovníčka nevedela odpovedať. Len vedela to, že už som prakticky nepohodlný.

Teda super. Potreboval som len malú dotáciu, ktorú by som vo forme odvodov okamžite vrátil štátu. Pán minister a jeho kompánia mi to však neumožnila. Tak ostávam naďalej na ÚP a budem sa chodiť podpisovať. Možno rok, možno dva, až kým sa zo mňa konečne nestane rizikový uchádzač o zamestnanie. Síce nedobrovoľne, ale pokiaľ bude diskriminácia aj pri takých veciach ako dotácie, tak spánombohom republika.

Tento chaos, ktorý takto zručne riadi nový minister, sa nedá ináč označiť ako bodrel. Takých ministrov vyrobím bárskoľko a dokonca by som sa aj vymenil a stačil by mi len polovičný plat. Som veľmi zvedavý, koľko živnostníkov ešte do konca roka odíde. Podobne som zvedavý, z čoho bude tento štát existovať na budúci rok. Ak prekročíme hranicu nezamestnaných 400.000 tisíc, to už bude pomaly neskoro. Namiesto záchrany a podpory malých a stredných podnikov sme sa dočkali ich postupnej likvidácie. Dane, odvody, poplatky. Tieto opatrenia sa nedotknú bohatých, s tým ma Fico pravdu. Nedotkne sa to ani tých najchudobnejších. Títo dostávajú sociálne dávky. Dotkne sa to strednej vrstvy, ktorá začne menej kupovať a postupne sa z nej stane vrstva chudobná. Potom tu budeme mať pravý komunizmus, kde sú si super bohatí rovní a chudobní už iba sú.

Jedna rada: ak chcú ľudia dobrovoľne podnikať len s malou štátnou podporou, ktorá je aj tak z prostriedkov EÚ, prosím, nebráňte im. Tie peniaze sa aj tak vrátia do rozpočtu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?