Otvoriť Benešové dekréty? Som za!

Autor: Gabriel Huraj | 21.9.2012 o 11:10 | Karma článku: 14,01 | Prečítané:  482x

Ale potom nech sa otvorí aj Mníchovská dohoda. Presne tá dohoda, ktorá bola príčinou vzniku Benešových dekrétov. Nech nám Maďari, Nemci ba dokonca aj Poliaci zaplatia za obsadenie a rozvrat Československa a nielen tieto štáty.

Príčinou celého zmätku a druhej svetovej vojny bolo práve neustále ustupovanie diktátorom. Svet nemal jasné pravidlá a veľkí rozdeľovali a likvidovali malých. Československo nemalo žiadnu šancu. Zradila nás Británia, Francúzsko a USA strčilo hlavu do piesku ako pštros.

Nasadili nám bábkové vlády a Čechov likvidovali ešte premyslenejšie. Na základe príčin Mníchovskej dohody či zrady bolo zlikvidovaných niekoľko miliónov  Židov. Veľmoci sa s nami iba pohrávali, aby nakoniec rozpútali peklo na zemi.

Teraz maďarskí europoslanci chcú otvárať Benešové  dekréty. Na základe čoho!?  Toho, že nás napadli v Malej vojne a boli milší Hitlerovi ako bábkový Slovenský štát?  To, že nás rozporcovali  a s Európou robia to isté?  Naozaj nie som za centralizmus až v takej miere. To speje k rýchlemu rozpadu.

Naozaj nechcem, aby sa zo Slovákov  stalo etnikum v nejakej super federatívnej Európe, kde sme iba zrniečkom piesku.

Kde sú naši europoslanci ? Už dávno mali vystúpiť  s niečím podobným. Iste, nemožno operovať s kolektívnou vinou, ale práve s národnostnou menšinou operoval Hitler aj Horthy. Tie národnostné menšiny neodsúdili afektáciu. Práve naopak.  Nebol o sa čo čudovať, že jednoducho Československo dostalo strach. Vďaka Mníchovskej zrade aj Československo prišlo o jeden národ, ktorý tu bol tisícky rokov a stratil kus svojej histórie.

Zaplatí Nemecko a Maďarsko za tieto príkoria spáchané na Slovensku? Slováci aspoň hromadne vystúpili v SNP proti fašizmu, ale Maďarsko ostalo verné fašizmu až do konca. Potom takýto maďarskí europoslanci len znova prilievajú benzín do ohňa, namiesto toho, aby sa starali o svoju rozpadávajúcu sa ekonomiku. Chodím rád do Maďarska a chvalabohu je viac tých normálnych Maďarov, ako tých provokatérov. Len škoda, že práve takí sedia v europarlamente.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Biskupov prípad údajného obťažovania už rieši prokuratúra

Polícia tvrdí, že skutok sexuálneho zneužívania sa nestal.

DOMOV

Poslancom prišli desiatky kontaminovaných listov

Priestory parlamentu dekontaminovali.

Podcast Za Volantom

Za volantom: Tieto chyby možno robíte aj vy. Ostatných rozčuľujú

Spúšťame nový podcast o autách.


Už ste čítali?