Otvoriť Benešové dekréty? Som za!

Autor: Gabriel Huraj | 21.9.2012 o 11:10 | Karma článku: 14,01 | Prečítané:  508x

Ale potom nech sa otvorí aj Mníchovská dohoda. Presne tá dohoda, ktorá bola príčinou vzniku Benešových dekrétov. Nech nám Maďari, Nemci ba dokonca aj Poliaci zaplatia za obsadenie a rozvrat Československa a nielen tieto štáty.

Príčinou celého zmätku a druhej svetovej vojny bolo práve neustále ustupovanie diktátorom. Svet nemal jasné pravidlá a veľkí rozdeľovali a likvidovali malých. Československo nemalo žiadnu šancu. Zradila nás Británia, Francúzsko a USA strčilo hlavu do piesku ako pštros.

Nasadili nám bábkové vlády a Čechov likvidovali ešte premyslenejšie. Na základe príčin Mníchovskej dohody či zrady bolo zlikvidovaných niekoľko miliónov  Židov. Veľmoci sa s nami iba pohrávali, aby nakoniec rozpútali peklo na zemi.

Teraz maďarskí europoslanci chcú otvárať Benešové  dekréty. Na základe čoho!?  Toho, že nás napadli v Malej vojne a boli milší Hitlerovi ako bábkový Slovenský štát?  To, že nás rozporcovali  a s Európou robia to isté?  Naozaj nie som za centralizmus až v takej miere. To speje k rýchlemu rozpadu.

Naozaj nechcem, aby sa zo Slovákov  stalo etnikum v nejakej super federatívnej Európe, kde sme iba zrniečkom piesku.

Kde sú naši europoslanci ? Už dávno mali vystúpiť  s niečím podobným. Iste, nemožno operovať s kolektívnou vinou, ale práve s národnostnou menšinou operoval Hitler aj Horthy. Tie národnostné menšiny neodsúdili afektáciu. Práve naopak.  Nebol o sa čo čudovať, že jednoducho Československo dostalo strach. Vďaka Mníchovskej zrade aj Československo prišlo o jeden národ, ktorý tu bol tisícky rokov a stratil kus svojej histórie.

Zaplatí Nemecko a Maďarsko za tieto príkoria spáchané na Slovensku? Slováci aspoň hromadne vystúpili v SNP proti fašizmu, ale Maďarsko ostalo verné fašizmu až do konca. Potom takýto maďarskí europoslanci len znova prilievajú benzín do ohňa, namiesto toho, aby sa starali o svoju rozpadávajúcu sa ekonomiku. Chodím rád do Maďarska a chvalabohu je viac tých normálnych Maďarov, ako tých provokatérov. Len škoda, že práve takí sedia v europarlamente.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?