Na Počiatku som rád cestoval so železnicou

Autor: Gabriel Huraj | 11.9.2012 o 20:18 | Karma článku: 18,57 | Prečítané:  222x

Človek niekedy nemá na výber a či chce alebo nechce, cestovať musí. Železnicou chodím rád. Dá sa poprechádzať na dlhších trasách, alebo ísť na toaletu. Služby síce v tejto oblasti zaostávajú, ale aj tak mám železnicu rád.

Vlastne - mal som, kým som nevidel Počiatokočné grafikony a čas určený na  prehliadku železničnej stanice Kysak. Prešovčania a občania regiónu sú z týchto služieb naozaj celí  bez seba, alebo bez spojenia? Na Počiatku bolo slovo. Nie je však slovo ako slovo a ľuďom, ktorí sa prevážajú v štátnych limuzínach a stanicu Kysak nevideli ani na Počiatku, ani teraz. Pre všetkých ostatných normálnych – žiadna zmena stanice za zopár desaťročí.

Možno si noví tvorcovia grafikonu na ministerstve mysleli, že strávené dve hodinky či hodinka na stanici takého vychýreného mena nie je problém. Ono to problém je. Ak cestujete zo Žiliny do Prešova, či nebodaj aj ďalej, tak to problém je. Cestu zo Žiliny do Kysaku zvládne za dve hodiny a potom strávi  ďalšiu hodinku či dve v rekreačnej oblasti Kysak. A čo takí turisti? Pre tých zopár stotisíc voličov, ktorí volili Smerovanie svojich vlakov do regiónu je to Počiatočné varovanie. Sľuby ostali na koľajniciach a tam ich prešiel ťažkotonážny pancierový vlak.

Zbytočne sa budú Prešovčania brániť, vypisovať. SPočiatku boli sľuby nádherné, ale pri prestávkach v Kysaku bude asi každý rozjímať, čo sa to vlastne stalo? Kde ostal rozum a trocha normálnej logiky?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Českí veriaci: Slováci, s Pavlúsom ste prišli o veľa

Evanjelický farár Jakub Pavlús, ktorého prepustili za názor na homosexuálne manželstvá, si našiel nový zbor na Morave.

KOMENTÁRE

Čo je prípad Pavlús oproti kotlebovským kňazom

Zdá sa, že cirkvi si nešťastne vybrali nepriateľa.


Už ste čítali?