Vláda má rada štrajky!

Autor: Gabriel Huraj | 10.9.2012 o 14:51 | (upravené 10.9.2012 o 17:17) Karma článku: 15,46 | Prečítané:  285x

Učitelia - spamätajte sa! Iróniou učiteľského stavu je, že jediný, ktorým štrajk naozaj pomôže, sú akurát vládni politici. Pozerám sa na to očami obyčajného ekonóma. Čo získajú učitelia štrajkom?

Deti, teda žiaci a študenti sú celí happy, že trinásteho nemusia ísť do školy. Aspoň na tých školách, ktoré sa zapojili do štrajku a nepôsobia ako štrajkokazi. Ak by mali rodičia trošku rozumu, tak učiteľov podporia aj na tých školách, kde sa štrajkovať nebude a to tým, že deti jednoducho do škôl nepošlú. Jeden deň hore dolu. O nič múdrejšie už nebudú. „Kocky“ to hravo doženú a lajdákom je to určite jedno.

Učitelia, ktorí štrajkujú, sú pre štátny dlh priam ideálnym darcom peňazí do štátneho rozpočtu. Odvody si musia zaplatiť sami. Ak by ich aspoň mestá a VÚC podržali, to by bolo. Veď práve samosprávy nemajú na zlepšenie ich stavu. Samosprávam je to však asi jedno. Veď načo by podporovali školstvo? Aj tak je im na ťarchu.

No a čo médiá? Tie nás masírujú drístami o tom, ako si s tým poradil Bratislavský kraj. Aké vysoké majú náklady učitelia v Bratislave! To je úplná kravina. Životné náklady nemajú o nič vyššie ako inde na Slovensku. Vravím o nákladoch a nie o priemernej mzde. To už vôbec nevravím o daniach, kde končia peniaze aj z východu či stredu Slovenska, pretože mnoho bánk či firiem má centrálu práve v Bratislave. Médiá to veľmi radi prekrúcajú. Školstvo je všeobecne poddimenzované a možno systém výučby nielen u nás je na nízkej úrovni. Pravdepodobne ho potrebujeme celý zmeniť. Možno vrátiť sa k metódam spred storočia obohatených o nové technológie a poznatky. Alebo ku Komenskému? Asi by to bolo najlepšie.

V duchu hesla rozdeľuj a panuj sa nezapoja ani všetky školy do štrajku. Čo z toho vyplýva? No asi jedno. V prvom rade učitelia nie sú jednotní a v druhom, ministerstvo bude mať argument na to, že nie je všetko až také zlé. Čo teda vážení učitelia toho 13-teho vlastne chcete dosiahnuť?

Ak dosiahnete aspoň jedno a to hrdosť na svoje povolanie a poukázanie na katastrofálny stav, tak už len preto sa vám oplatí štrajkovať. Obetujete svoj čas a peniaze pre dobrú vec. Niekto to spraviť musí. Tu by som uvítal, aby sa do štrajku zapojili aj rodičia!

Spravte deťom radosť a nepošlite ich trinásteho do školy! Veď aj vám predsa záleží na tom, do akých škôl budú vaše deti chodiť a aké vzdelanie im doprajete, alebo nie?

Nadpis je síce ironický, ale aj trošku pravdivý.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?