Ako vybabrať so štátom?

Autor: Gabriel Huraj | 7.9.2012 o 12:10 | (upravené 8.9.2012 o 23:53) Karma článku: 17,55 | Prečítané:  727x

Zle položená otázka. Skôr by mala znieť ako vybabrať s papalášmi. O živnostníkoch som už písal dosť. teraz len taká malá úvaha o socialistickom kapitalizme Slovenska, ale aj celej EÚ. Je až na smiech, že najhoršie sa má ten kto pracuje.

Európska komisia stále niečo vymýšľa. Odborové zväzy dobre nepukajú od zlosti, ako ich zamestnávatelia vykorisťujú a zahraniční investori po výhodách a dotáciách nechajú dlhy, zodrú pracujúcich Slovákov a odtiahnu aj so strojmi do Rumunska. Po majiteľoch sa zľahla zem. Základ je, že dostali stimuly.

Tak jedna úvaha pre živnostníkov, ktorí to už dlho nevydržia. Naozaj zrušte svoje živnosti, ale až potom čo si založíte spoločné s.r.o.-čky. Združte sa piati či šiesti živnostníci a vytvorte si spoločnú firmu – s.r.o.. Každý bude mať samostatný účet. Zaplatíte si len odvody trebárs na ¼ pracovný úväzok vo svojej firme. Trebárs zo 100 Euro. Štátu odvediete cca 60 Euro. Čo to je oproti cca 200 Euro čo nás čaká od budúceho roku? No a čo so ziskom ak nejaký bude?

No predsa si prenajmete svoje vlastné pracoviská. Zo zisku z prenájmu zaplatíte len povinnú daň a máte našetrené aj na dôchodok, pričom odvody vám nestúpnu ani o cent. Áno, možno sa stanete platcami DPH, ale kto už v súčasnosti nie je? Budete potrebovať účtovníka pre podvojné účtovníctvo, ale málokto si neplatí účtovníka.

Štát zdiera slabých a malých pretože sa nemajú silu brániť. Začnime konečne rozmýšľať a ukončime  diktatúry politikov, ktorí ani nevedia, že nejakú krajinu spravujú. Oni si totiž myslia, že všetko čo nám nadiktujú je správne a my budeme len kloniť hlavy. Každý problém má jednoduché riešenie. Len tie parlamentné trúby sa boja toho, že by sme ich asi nepotrebovali.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?