Vážená vláda - zopár nápadov na ozdravenie

Autor: Gabriel Huraj | 25.7.2012 o 14:00 | Karma článku: 16,22 | Prečítané:  260x

Ekonomika sa dá ozdraviť aj inými spôsobmi. Teraz si zoberiem na mušku životný štýl. Tu budem sebakritický. Čo takto zdaniť okrem tvrdého alkoholu a cigariet, kde by mohla pre mňa za mňa byť daň aj o 100 % vyššia, aj obezitu!

Mám zopár kíl navyše a tá premena ľudí ma desí. Bol som minule v saune a akurát sa nás tam zišlo zopár chlapíkov takých tesne pred „pôrodom“, niektorí možno čakali aj šesťstorčatá. Veď doba a štýl života nás doslova zabíja. Rýchlo občerstvenia, nepravidelné stravovanie, doslova nočné vymetanie chladničiek či špajze.

Športovať už ani nemusíme. Schody nám robia problémy, ale nejaký zákusok vôbec nie. Čo takto kus belgickej čokolády, alebo pralinka? Ej veru dal by som si, vy nie? Máme však aj skupiny klobásových, olejových, vyprážaných a iných gurmánov. A sme doma. Obezita sa stáva našou súčasťou. No a ako prinútiť ľudí, aby sa striedmo a zdravo stravovali? No nejakou tou daňou! Naše mysle sú už natoľko otupené, že si našu sebadeštrukciu ani nevnímame.

Druhým, opačným extrémom je bulímia či anorexia. Výsledok je ešte horší.

Tak si to zoberiem nasledovne. Za každé nadbytočné kilo tuku – upozorňujem tuku by sa platilo 10 € ročne a podobne pri podváhe. Jednoducho zdravotné prehliadky by boli povinné.

Rizikové osoby ako napríklad fajčiari, ktorí svojim zlozvykom strpčujú život nielen sebe, ale aj iným, by mali  platiť do zdravotnej poisťovne osobitný odvod. Následky sú katastrofálne. Okrem spaľovania kyslíka  a nadbytočnej produkciu CO2, kde doslova  ničí atmosféru, fajčiar znepríjemňuje život ostatným nefajčiarom. Veď kto z vás nefajčiarov sa niekedy nestretol s tým, že mu ktosi arogantne fúkol dym priamo do tváre, alebo ak niekam cestujete vlakom a nejaký závislák si to rozdáva so svojou cigaretou na toalete a zasmradí celý vozeň?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?