Pán premiér - jeden nápad, čo s bankami

Autor: Gabriel Huraj | 20.7.2012 o 17:33 | Karma článku: 16,95 | Prečítané:  231x

V súčasnosti prebieha diskusia o bankách, poplatkoch a iných bankových perlách, ktoré nám vyťahujú z vrecká peniaze. Mám pre premiéra a ministra financií jeden taký nápad.

Ak nechcú, aby mali banky vysoké zisky, nech zriadia štátnu banku pre fyzické osoby. Ozaj - zabudol som. Veď my NBS máme. Tak teraz už len tie pobočky. No a to je tá najjednoduchšia vec na svete. Veď čo má každé mestečko, ktoré má aj banky? No predsa sociálnu poisťovňu a úrad práce. Nevidím v tom problém, aby prevzali na seba aj úlohu bánk. Veď všetci máme v sociálnej poisťovni svoj doživotný účet otvorený.

Teraz už len software a bankomaty. Kríza v bankovníctve a štáte vyriešená. Štát by ľuďom začal ponúkať investície do diaľnic, cenné papiere štátu. Garantovali by ich pozemkami a majetkom. Dokonca by mohli spraviť v sociálke aj takú zlatú štátnu akciu na nákupy investičného zlata a striebra pre budúcich dôchodcov. Časť peňazí by z prvého piliera by si mohli ľudia uložiť vo forme investícií. Stálo by za úvahu ponúknuť ľuďom aj intervenčné nákupy  obilnín, či iných trhových komodít. To len pre tých, čo si  platia poistky do sociálnej siete.

Štát by mal na investície a nemusel by žiadať na trhoch o pôžičky. Aspoň by sme vedeli, koľko z nás dôveruje štátu. Berte to s humorom  alebo vážne, ale je to jedna z ciest, ak už majú naši predstavení plné ústa lacných pôžičiek či bankových služieb.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Američania obkľúčujú Severnú Kóreu. Tentoraz nejde o bluf

Pri Kórejskom polostrove sú dve americké lietadlové lode. Ďalšie môžu čoskoro pribudnúť.

DOMOV

Policajný odborár: Útočiť na ženu od chrbta nie je normálne

Policajti by mali mať kvalitnú výbavu.

KOMENTÁRE

Ťapákovci uvažujú o lapaní kotlebovcov

Kotlebovcom vraj percentá porastú. Tak radšej seďme a buďme.


Už ste čítali?