Kedy máme začať prispievať do Eurovalu?

Autor: Gabriel Huraj | 10.6.2012 o 18:35 | Karma článku: 24,39 | Prečítané:  185x

To je jedna z otázok, ktoré v súčasnosti často kolujú v médiách. Problémy s €urom sú neodškriepiteľné. Vyštudovaní, diplomovaní a na prázdne reči vyškolení odborníci, ekonómovia si voľajako nevedia rady.

Asi preto, pretože by si museli za svoje rady vyplácať mínusové mzdy. Krachuje Grécko, Španielsko už o pomoc požiadalo. O chvíľu je na rade Taliansko. ECB len tlačí a tlačí bankovky a euríky strácajú ďalej svoju hodnotu.

Kedy by však mali začať Slováci prispievať na Euroval? No vtedy, keď grécky dôchodca bude mať taký istý dôchodok, respektíve menší ako slovenský dôchodca.

Keď budú mať Španieli či Gréci alebo Portugalci menšie podpory, aké majú slovenskí nezamestnaní.

Kedy by sme mali prispievať a byť solidárni? Keď sa plat učiteľa či lekára bude aspoň približovať k platom týchto „chudobných“ krajín, na ktoré máme prispievať.

Vtedy by sme mali začať prispievať, keď si začnú platiť dane a keď začnú brať nepreukázateľný majetok mafiánskych skupín a gangov. 

My sme len trpaslíci v Európskej únii, ale nevstupovali sme do nej, aby sme sa mali ešte horšie. Solidarita má byť voči ľuďom, ktorí to naozaj potrebujú. Má sa preukazovať voči postihnutým či voči dôchodcom. Máme naozaj prispievať bezbreho na to, aby sa bankári mali ešte lepšie? Prispievať na dôchodcov, ktorí si žijú nad pomery  z  1400 či 2000 €-urového dôchodku sa mi zdá nielen nehumánne, ale priam protispoločenské! Ak bude mať Grék dôchodok 280 €, potom sa môžeme začať rozprávať o pomoci.

Len neviem, kde žijú naši politici, nevynímajúc europoslancov. Europoslanec so svojimi cca 12.000 – 14.000 tisícovými platmi vrátane stravného a iných nezmyselných náhrad to má jednoduché. Ten si mesačne nemusí obracať každý cent a nemusí sledovať  letáky, kde je čo lacnejšie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Trainspotting po slovensky. Ako žijú narkomani v Bratislave

Strávili sme víkend v spoločnosti ľudí závislých od drog.

KOMENTÁRE

Barometer policajnej korupcie? Ako hladko kúpite drogu

Drogový biznis sa globalizuje a digitalizuje.

ŠPORT

Bratia posielajú väčšinu platu rodičom

Synovia majstra sveta prekonali otca.


Už ste čítali?