Zabudnutý sľub farmárskeho zákona

Autor: Gabriel Huraj | 31.5.2012 o 21:42 | Karma článku: 24,95 | Prečítané:  2927x

Nebolo to tak dávno, čo sa niektorí súčasní vládni politici zastrájali novelou „farmárskeho“ zákona. Čakám, čo z toho bude. Odvšadiaľ počúvam, že  všetko potrebuje čas.

Čas je to jediné, čo už bežní ľudia v súčasnosti nemajú. Sú na pokraji spoločenského krachu. Stredná vrstva je v likvidácii. Ničia sa drobní živnostníci, remeselníci, služby -  o poľnohospodárstve už ani nevravím.

Zákony sa robia skôr pre lumpov ako pre normálnych ľudí. Ak zabudnete, alebo načas nezaplatíte sociálne odvody či zdravotné a o daniach sa dajú písať príbehy, okamžite máte sankcie a upomienky. V tejto postsocialistickej Európskej únii, kde sú chránení viac zločinci ako ich obete, je veľmi ťažké byť slušným a zodpovedným človekom. To sa v dnešnej dobe nenosí.

Idú vás vykradnúť. Nesmiete sa brániť, aby ste náhodou nepoužili neprimerané prostriedky. Radšej im otvorte a ponúknite ich so všetkým, čo máte doma. Prinajlepšom sa vám ujde nejaký kopanec  či znásilnenie. No a prinajhoršom vám otvorí bránu svätí Peter a povie: „Človeče, ty si ale sprostý, že si si to nechal. Teba skôr do pekla ako do neba.“ ,

Na roliach budú o chvíľu nálety škodcov na ktorých sa budete môcť len bezradne pozerať, ako vám berú úrodu. Nezmôžete vôbec nič. Sú zákonom chránení.

Jedno majú v USA naozaj dobré a to zákon na ochranu súkromného vlastníctva. U nás si môžu na vašich pozemkoch postaviť aj dom. Nemáte právo ho zbúrať a ak áno, tak im ešte musíte nájsť náhradné bývanie. Je naozaj dobré byť slušným občanom?  Ak sa nezmení legislatíva a nebudú naozaj striktne dodržiavať zákony, spejeme k celkovému demokratickému chaosu zachovávajúc si tvár absolútne otvorenej spoločnosti, aj keď s holým zadkom. Bohatí si ochranu zabezpečia a ty človeče sa o seba postaraj a zaplať tie dane, nech ťa nemusíme naháňať.

Preto som zvedavý, čo staronoví vládni myslitelia dodržia zo svojich sľubov a kam až povedie takáto „otvorená spoločnosť“.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Potrebovali ísť k blízkym a nepustili ich. Neboli privilegovaní ako Kollár

Nemocnice väčšinou púšťajú príbuzných k zomierajúcim.

Návštevy Kollára v nemocnici volajú po demisii

V druhom slede kandidátov na politický koniec sa tlačia glosátori.


Už ste čítali?