Ja dôchodok nechcem!

Autor: Gabriel Huraj | 29.5.2012 o 20:25 | Karma článku: 25,64 | Prečítané:  5732x

Budem robiť až do smrti ako SZČO, len ma prosím nemajte tak radi. Samou láskou o moju starostlivosť v mojom dôchodkovom veku ste ma priviedli na úrad práce. Je to už naozaj vtipné, ako všetky vlády deklarujú pomoc živnostníkom.

A ako sa všetky vlády a politici na nás vys.rú  ihneď po voľbách. Odvody do sociálky sa nám znovu budú zvyšovať. Smeru až natoľko záleží na našom budúcom dôchodku, že pre istotu nám budú zvyšovať odvody až dovtedy, kým tu ostane posledný živnostník, ktorý zhasne svetlo a prejdeme znovu na kolektivizáciu.

Namiesto podpory malým živnostníkom sa z nich ide zodrať aj to posledné. Vraj sa budú vypočítavať odvody z priemernej mzdy, ktorá neustále rastie. Preboha, ale kde rastie?! V Bratislave a okolí?

Vážení súčasní aj minulí politici, chcem vás upozorniť na to, že tu existuje aj východ či stred Slovenska, kde sa o priemernej mzde môže ľuďom iba snívať. Alebo chcete vytvoriť zo Slovenska jednu veľkú priemernú Bratislavu? 

Na Slovensku sa už pomaly len montuje. Živnostníci ešte s poslednými kúskami svojej cti nejdú na úrad práce. Živnostenské organizácie, ktoré by nás mali zastupovať, sú len slaboduchým odvarom a prakticky vôbec nekonajú.

Podpora pre SZČO z eurofondov?  Zabudnite. Ak uvidíte tie pravidlá a vyúčtovanie, ihneď vás prejde chuť na fondy. To som ešte zabudol pripomenúť, že si najprv musíte projekt napísať, vylobovať, zaplatiť a tak vám možno niekedy nejaké peniaze prídu. Prakticky zistíte, že vám ani tú dotáciu nebude treba a zaobídete sa bez nej.

Sľuby, sľuby samé sľuby. Štát voľajako o svojom šetrení mlčí. Zbytočné inštitúcie existujú ďalej. Veď je potrebné „upratať“  tetu, uja, známeho. Sociálne dávky neprispôsobivým občanom sa neškrtajú. Veď sú to voliči. Školy produkujú taký vysoký počet absolventov sociálnej práce a iných „výberových“ povolaní, že to jednoducho musíme z niečoho zaplatiť.

Ťahúňom ekonomík sú aj malé podniky a živnostníci, práve pre svoju flexibilitu a nenáročnosť. Dopĺňajú reťazec ekonomiky. Ich likvidáciou štát nebude schopný fungovania. Globalizácia nás postupne ničí. Nemáme už pomaly ľahký priemysel. Neexistujú textilky, obuvnícky priemysel, z potravinárskeho priemyslu ostali už len trosky. Pivo vám chutí? Mne už nie. Zemiaky sú otrasné. Zo sebestačného štátu sme sa stali banánovou republikou.

S tým by sa mala vláda popasovať. Namiesto toho sme sa vrátili naspäť. Ba čo horšie, za socializmu aspoň teoreticky museli všetci pracovať. Teraz tu máme dilemu, ako výroba môže potiahnuť takú malú a otvorenú ekonomiku akú má Slovensko?  Štátnych a verejných zamestnancov je prebytok  a neubúda z nich. 

Preto vážení živnostníci budete musieť siahnuť na dno svojich vnútorných síl.  Nie preto, aby ste sa mali lepšie na dôchodku, ale aby páni poslanci mali z čoho lietať na dovolenky a brať také platy za nič, že im môžeme len závidieť. Tam sú naše dôchodky.  Štát menom Hydra má kopu hláv, ktoré z vás chcú vycucať aj to posledné a my sa v pokoji dáme.  Hydra sa však zabiť dala. Preto ja naozaj dôchodok nechcem a radšej si budem strkať peniaze do ponožky. Otázne je však, či bude aké?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Potrebovali ísť k blízkym a nepustili ich. Neboli privilegovaní ako Kollár

Nemocnice väčšinou púšťajú príbuzných k zomierajúcim.

Návštevy Kollára v nemocnici volajú po demisii

V druhom slede kandidátov na politický koniec sa tlačia glosátori.


Už ste čítali?