Voľby - malá šanca na zmenu

Autor: Gabriel Huraj | 19.2.2012 o 21:26 | (upravené 19.2.2012 o 21:39) Karma článku: 11,48 | Prečítané:  281x

Popísalo sa tu veľa o Gorilách, nástenkových tendroch, sitkách, zneužitých eurofondoch, emisiách, zaplatených novinároch, ktorí prakticky píšu iba na objednávku podľa toho, kto zaplatí viac. Len nech je čitateľnosť. Nicholson sa môže aj potrhať, ale na Slovensku je to tak.

Gorilie protesty stratili na intenzite. Nepripravenosť organizátorov zmenila dobrú myšlienku na frašku a rozkol medzi samotnými organizátormi. Voľby sú možnosťou, ako tieto veci môžeme aspoň trošku napraviť. V Nemecku sa s tým vôbec nepárajú. Nemecký prezident odstúpil za podstatne menšie priestupky. Aspoň mal tú schopnosť  priznať si zodpovednosť.

Kde sme sa ocitli my? Smer valcuje všetko, čo mu stojí v ceste. SDKÚ-DS prepadáva do dejín zabudnutia. Budú asi s HZDS spolu. Dvaja neomylní vodcovia nášho národa bez absolútnej schopnosti sebareflexie. Nekritizujem strany ani ľudí, ale ich vedúcich predstaviteľov, ktorí nevedia kedy prestať. Ako chutí moc? Pozrite sa na dnešné voľby. Smer, SDKÚ, MOST, SNS atď. - miliónové kampane.

Naozaj som za to, aby strany jednoducho už neboli viac sponzorované  ľuďmi a daňami. V jednej diskusii niekto navrhol, aby bola možnosť im poskytnúť formou odpisu z daní určité percento, tak ako pri združeniach či nadáciách. Fakticky je to dobrý návrh.

1.       Strany by museli bojovať o percentá každý rok a jednoducho neignorovať svojho voliča, ktorý mu je dobrý len tesne pred voľbami.

2.       Volič by mal každý rok nárok ovplyvniť činnosť strán prostredníctvom svojho príspevku a jednoducho by si kládol požiadavky.

Ušetrené financie by sa v pohode mohli použiť trebárs na kúpu lekárskych prístrojov atď. To už by bola kampaň, kde by sa nevyužívali prostriedky na bilboardy, TV spoty a podobne, ale na ľuďom prospešné veci.

Možno je aj na mieste otázka volebného moratória a jeho účinnosti. Osobne by som zakázal akékoľvek prieskumy mesiac pred voľbami a stranám by som dal k dispozícii jeden TV kanál, trebárs STV 3 a tam nech diskutujú všetky zúčastnené strany, v ktorých by sa vyjadrovali aj jednotliví kandidáti strán a nielen ich volební lídri. Vtedy by sa zistilo, či za niečo stoja aj ľudia z kandidátky na nižších postoch. Niekedy mi pripadá, že lídri sú absolútni vševedkovia.

Preto ja voliť pôjdem, budem voliť ľudí, ktorých poznám. Som z NaS-ns, nikoho vôbec nejdem presviedčať, aby volil našu stranu. Len aspoň zvoľte hociktorú stranu, ktorá má čistejšie ruky ako Dzurinda. Takých je tam dosť. Nebudeme o nič lepší, ak sa do parlamentu znovu dostanú úplatkári, lobisti, sitári, nástenkári... len si spomeňte, koľko káuz mali všetky zúčastnené parlamentné strany. Ani jedna z nich nemá čistý štít. Jedni kradli v miliardách Sk a druhí v miliónoch Euro. Ak sa volieb ľudia nezúčastnia, bude to to isté ako súhlas s ďalším rozkrádaním našej krajiny. Vtedy už nebudeme mať nárok na nič. Vláda jednej strany tu už tiež bola a nedopadlo to bohvieako.

Argument typu „nemám koho voliť“ neobstojí. Vždy sa nájde nejaká možnosť. Buď budeme so zlom bojovať, alebo pošleme staré štruktúry do dôchodku. V súčasnosti nikto z politikov zainteresovaných do káuz sedieť nebude. Prečo? Momentálne sa kradne sofistikovane.

Založí sa firma, ktorá vyhrá tender či objednávku od štátu. Tá to prevedie na inú dodávateľskú firmu. Neskôr sa doplnia dodatky k zmluve. Všetko legálne! Potom jedna z firiem skrachuje. Neskôr aj druhá. Svoje záväzky v prípade priaznivých okolností prevedú na tretieho „vymáhača“, alebo úplne stopnú a vyhlásia bankrot. Zaplatia smiešnu istinu, s.r.o, alebo skrachovanej a.s. a peniažky sú v suchu. Nikto nič nespraví. Nikoho neodsúdia. Bol to len jednoduchý príklad, ako sa to dá. Sú samozrejme aj zložitejšie transakcie a finančné operácie.

 Takéto finančné hyeny si máme voliť? Ak chcete zabiť Hydru, nesmite jej stínať hlavy. Namiesto každej zoťatej narastú ďalšie tri. Odpojte ich od finančných zdrojov! To môžete iba tak, že zvolíte nových ľudí, ktorí nie sú spojení s finančnými skupinami. Pozrite sa ako žijú, aké majú kampane a zabite Hydru priamym prebodnutím srdca. Aj ľudia by dokázali zničiť finančné skupiny. Majú na to páky.

Uvediem príklad:

Začnite vyberať financie z bánk, ktoré vlastnia. Začnite predávať ich akcie. Zrušte a premiestnite si účty. Nekupujete od nich žiadne služby ani produkty. Jednoducho ich začnite úplne ignorovať. Pretože pre finančné skupiny nie je dôležitý človek, ale financie a tie musíte otočiť proti nim. Jednoducho im ich musíte zobrať. Nič do nich viac neinvestovať!

 

 kalendar.jpg

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Focus: Vládne strany oslabujú

Smer stratil takmer dve percentá. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH.

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.


Už ste čítali?