Matovičov nápad s detektorom lži alebo jedinečná reality show

Autor: Gabriel Huraj | 13.1.2012 o 21:09 | Karma článku: 8,53 | Prečítané:  363x

Spomínam si na t,o ako Igor Matovič chcel dať všetkých kandidátov doslova otestovať na detektore lži. Musím povedať, že tá myšlienka sa mi aj tak trochu zapáčila. Čo keby si strany nanominovali svojich statočných a prišli by do priameho prenosu na detektor lži?

Ak by sa to upravilo do súťažnej reality show namiesto reklám a absolútne nesplniteľných sľubov, bolo by to niečo prelomové na politickej scéne. Ľudia by možno začali veriť politikom, že to s nimi myslia dobre. Respektíve ich odpíšu, pretože detektor zhorí od tých klamstiev.

Stručná predstava plánu takejto súťaže.

Nominanti za strany sa stretnú v prvých rozstrelových kolách. Možno by som pridal aj nejaké IQ testy. Len tak na pobavenie a rozohriatie. Otázky by boli pripravené vopred z dotazníkov a odpovedí, ktoré predtým už poskytli súťažiaci. Mali by odpovedať iba áno, alebo nie.

Uvediem príklad. Ukradli ste niekedy niečo? 

Odpoveď: Áno.

Bolo to niečo veľké, napríklad lúpež?  Odpoveď: Nie.

Bolo to niečo malé a bezvýznamné ? odpoveď : Áno.

Na tieto otázky by mohli odpovedať priamo celé skupiny súťažiacich, ktoré by ich dostávali prostredníctvom slúchadiel. Odpovede by sledovali kamery. Postupne pri klamaní súťažiacich by vypadávali z hry tí, ktorí klamali najviac.

Nakoniec by ostali finalisti, ktorým by sa už dávali otázky až do špiku kosti. Nikto nezaručí ani tu objektívnosť, ale aspoň by ľudia zistili, koho si môžu zvoliť za svojich predstaviteľov. Možno by sme sa čudovali, ako by to dopadlo. Možno ani nie.

Víťaz by získal iba jednu jedinú vec - aký taký morálny kredit a možnosť, že ho ľudia a taktiež jeho stranu zvolia. Pretože by ich dokázal presvedčiť svojou otvorenosťou. Až vtedy by sa ukázalo, kto a ako to naozaj myslí s našou republikou a štátom. Ukázalo by sa možno aj to, kto aký je rasista či národovec. Stačia len správne kladené otázky. Ľudia by si už názor vytvorili sami. Som tiež kandidát, ale na toto by som sa aj celkom za stranu NaS – ns dal nahovoriť. Pretože chcem naozaj zmenu k lepšiemu.

Ak by sa niektorá TV dala do takéhoto projektu, bolo by to celkom fajn.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Američania obkľúčujú Severnú Kóreu. Tentoraz nejde o bluf

Pri Kórejskom polostrove sú dve americké lietadlové lode. Ďalšie môžu čoskoro pribudnúť.

DOMOV

Policajný odborár: Útočiť na ženu od chrbta nie je normálne

Policajti by mali mať kvalitnú výbavu.

KOMENTÁRE

Ťapákovci uvažujú o lapaní kotlebovcov

Kotlebovcom vraj percentá porastú. Tak radšej seďme a buďme.


Už ste čítali?