Pozor pán Mikloš! Plyn vám uniká!

Autor: Gabriel Huraj | 13.1.2012 o 20:06 | Karma článku: 11,67 | Prečítané:  388x

Máme tu znovu perlu a nezmysel z produkcie nášho ministerstva. Zaslúži si to zlatú malinu. Zákon, ktorému nerozumejú odborníci, verejnosť ani novinári. Je okamžite potrebný odborný výklad k neodborne preloženej či napísanej, že vraj smernice EÚ.

Gorila je vo švungu a plynová kríza malých spotrebiteľov plynu sa musela začať vysvetľovať. Bodaj by aj nie. Prvý informačný deň, keď o tom informovali médiá, sa to dotýkalo milióna domácností. To je už riadna voličská základňa pripravená k odpisu. SDKÚ – DS jednoducho znovu perlila.

Zákon, v ktorom sa nevyzná ani minister a hneď je ho potrebné vysvetľovať - no super. Najprv ľuďom zakázali malé kondenzačné kotly v bytoch. Je pravdou, že z hľadiska požiarneho súčasné kotly absolútne vyhovujú normám. Čo by sa však stalo? Ľudia by sa znovu začali odpájať od centrálneho vykurovania a teplárne by prišli o vysoké  zisky. Preto vymysleli spotrebnú daň na neposlušných bytovkárov.

Na začiatku si asi na ministerstve mysleli, že sme tu všetci hlúpi  a potichučky nám zvýšia dane. Ešte šťastie, že prišli voľby, pretože ináč by asi ministerstvo nedávalo výklad k zákonu, ale rovno by začalo sťahovať dane.

Som naozaj zvedavý, ako rozoznajú a podľa čoho vypočítajú spotrebu plynu, ktorý sa spotrebuje na varenie a ktorý na kúrenie. Ak je to naozaj podľa toho dovysvetlenia, potom v tom nevidím problém. Prečo? Pretože malá miestna kotolňa musí mať predsa napojený plynomer a domácnosti tiež majú svoje plynomery. Z daného mi naozaj vyplýva, že zákon bol robený centrálne a mal platiť naozaj pre milión domácností a nie pre 5 %, ako to spomínal hovorca. Je škoda, že hovorca a redaktori si tiež voľajako pomýlili percentá, pretože 5 % z milióna domácností je 50.000 tis. Podľa hovorcu je to však 100.000.

Zabudol som, že dané ministerstvo pracuje s relatívnymi číslami, 5% hore dolu možno. Na zopár tisícoch nám nemusí záležať.

Vážení, mali by ste si však dať pozor, pretože aj plyn z vášho rekta vám o chvíľu Mikloš zdaní. Odôvodnením bude nedovolenie prikurovania v domácnosti bioplynom. Podobne dopadne fazuľa, šošovica a iné plynotvorné látky zažívacieho traktu. Žiadne kúrenie ani plyn už nebude možné produkovať bez spotrebnej dane a plynomeru. To všetko vám pán minister spočíta na fiškálnej pokladníc, aby ani kubík plynu neunikol! J

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

O útok sa pokúsili v pobrežnom mestečku Cambrils južne od Barcelony.

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.


Už ste čítali?