101 alebo chorý systém Sociálnej poisťovne

Autor: Gabriel Huraj | 8.1.2012 o 20:06 | Karma článku: 11,79 | Prečítané:  439x

...alebo otvorený list ministerstvu sociálnych vecí a rodiny. Tak sme mali medzi sebou rozhovor. My malí živnostníci, stavbári, remeselníci atď.. Niektorí pracujú dlhodobo v zahraničí. To, čo mi rozprávali, bol buď sen z republiky Tupákovo, alebo ak to je naozaj pravda, tak sa mi nad tým rozum pozastavuje.

Týka sa to tak asi 20.000 tisíc živnostníkov, ktorí pracujú v zahraničí a našej slávnej sociálnej poisťovne a tlačivu s tajomným názvom 101. Viem, že to pre mnohých nebude zaujímavá téma.

Vysvetlím, o čo ide. Malý živnostník je spokojný. Dostal prácu v zahraničí. Pracuje vonku, doma však z týchto peňazí platí odvody, dane atď.. Proste zvyšuje naše ubiedené HDP. Môže to však vykonávať iba dva roky! Potom musí minimálne na dva mesiace prerušiť pobyt v zahraničí a byť doma.

Musí sa preukázať aspoň dvomi faktúrami a potom mu znovu dajú 101. Problém je však v tom, že zahraničnému odberateľovi je šum a fuk po nejakej 101. On potrebuje jednoducho výkony, za ktoré platí. Zväčša sa to dotýka našich stavbárov. Na Slovensku prácu len tak ľahko nezoženú a ešte aj tú, ktorú si krvopotne získajú v zahraničí, im Slovensko  - Sociálna poisťovňa - spoľahlivo  ukradne.

Nechcú byť na úrade práce. Nechcú brať zo systému. Len do tohto systému, ktorý ich v konečnom dôsledku pripraví o prácu, prispievať.  Pán minister, toto nie je normálne! Okrem toho, že ich diskriminujete a zavádzate, oberáte ich aj o živobytie! Chcem verejné vysvetlenie, prečo je to tak! Prečo ste to doteraz neupravili? Je vám dobre na srdci, ak pripravujete drobných živnostníkov o prácu? Prácu, pre ktorú nie sú ani doma so svojimi rodinami? Snažia sa len nejako prežiť a zarobiť si. Beriete im aj túto možnosť nejakým nariadením, ktoré v súčasnosti nemá absolútne žiadne opodstatnenie pri voľnom trhu a pohybe pracovných síl v rámci EÚ. Alebo je to inak? Neprosím o vysvetlenie, ale žiadam !

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Focus: Vládne strany oslabujú

Smer stratil takmer dve percentá. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH.

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník hovorí, že oligarchovia médiá skupujú kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.


Už ste čítali?