Ako Dano od Ivana darček dostal

Autor: Gabriel Huraj | 22.12.2011 o 20:59 | Karma článku: 5,26 | Prečítané:  395x

Tak a zase jedna menšia kauzička. Ide len o zopár melónov. Nič výnimočné - dávať si darčeky v tento čas. Ekonómovia síce normálnym ľuďom predpovedajú posledné Vianoce, kde si ľudia ešte dovolia minúť na darčeky aj 450 €.

No zdá sa, že mať súkromnú galériu nie až tak od veci. Rýchlo si ju pretransformujete na neziskovú organizáciu. Ešte nie ste ani poriadne zaregistrovaný a už sa sypú milióny. To je vianočná nádielka. Koľko z nás by ju bralo? Ale naozaj nezávidím. Na múzeum Andyho Warhola peniaze neboli.

Podobne na množstvo štátom riadených organizácií ako sú galérie či múzeá. Umelci – to je taká zvláštna kategória ľudí. V rámci slobodného povolania prakticky si nekladú servítky pred ústa. Sú takým barometrom spoločnosti. Niekedy horším, inokedy lepším.

Kto za koho hrá v dnešnej spoločnosti? Na Slovensku je to dosť ťažké zistiť. Sú tu tak popretkávané vzťahy, žeby som sa nečudoval, keby vznikla strana „Smerom k SDKÚ“. Celkom pekný názov. No, ale naspäť k našim galériám. Neviem, prečo sa ľudia čudujú, keď sa zopár melónov presunie zo štátneho účtu na nejaký súkromný. Prečo sme si na to ešte nezvykli? Za socializmu sa vravelo, že to bol dobrý systém, lebo sa vždy kradlo a vždy bolo z čoho. Tak neviem, či sa náhodou nevraciame do tejto doby.

Stále sa kradne – pardon, privatizuje. Stále je ešte niečo na privatizáciu. Štát ušetrí finančné prostriedky a šup ho na odmeny. Je pravdou, že taká dotácia pred Vianocami a pred novými voľbami poteší. Tu sa stratí zopár tisíc, tam sa dá za správu. Tu sa vyúčtuje za právnické služby a melóny sú fuč. Tie hrady som naozaj chválil a je to aj veľmi dobrá vec, ale takéto predvianočné darčeky? Odrazu sa objavia takéto finančné rezervy.

Keby šlo o zopár drobných a transparentne pridelených, nemám nič proti tomu. Nechajme sa prekvapiť, čo z toho nakoniec vyklíči. Ja mám rád prekvapenia, ale len tie príjemné J. Síce nepríjemných je viac, ale o to viac si vážim tie príjemné. Tak želám tejto neziskovej organizácií rýchlu registráciu a účelné minutie finančných prostriedkov. Sarkazmus mi v tejto dobe nechýba, veď idú Vianoce a celý svet sa ligoce.

Krásne sviatky Vám želám, hlavne veľa zdravia a určite potrebného šťastia v roku 2012. Nebude to ľahký rok, ale ľudia si už nejako poriadia. Pokiaľ nejde o život, nejde o nič.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Američania obkľúčujú Severnú Kóreu. Tentoraz nejde o bluf

Pri Kórejskom polostrove sú dve americké lietadlové lode. Ďalšie môžu čoskoro pribudnúť.

DOMOV

Policajný odborár: Útočiť na ženu od chrbta nie je normálne

Policajti by mali mať kvalitnú výbavu.

KOMENTÁRE

Ťapákovci uvažujú o lapaní kotlebovcov

Kotlebovcom vraj percentá porastú. Tak radšej seďme a buďme.


Už ste čítali?