Míňajú na odmeny, na pôžičku si radšej požičajú

Autor: Gabriel Huraj | 19.12.2011 o 21:00 | Karma článku: 8,92 | Prečítané:  1687x

Veru tak, dobre nám to ide s rozdávaním koncoročných odmien v štátnej správe. Čoby len v štátnej, aj v takých Bystranoch si žijú ako králi. Odmeny vo výške 1000 €, kto by to nechcel. Ale ja im nezávidím.

Toľko sa „nadreli“ počas roka viac jeden ako druhý. Bez mihnutia oka sa rozdávajú peniaze daňových poplatníkov a vlastne za čo? Za to, že si vykonávajú svoju prácu? Za to, že si teraz budú musieť požičať pre MMF a to mohli v pohode zaplátať tú pôžičku tými svojimi odmenami a ešte by sa im aj zvýšilo.

Kto za vzniknutý stav vlastne môže? No práve tí, ktorí si dané odmeny pridelili. Z cudzieho krv netečie a pod vianočný stromček pasuje nejaká tá odmena. Nevadí, že ostatným občanom už darčeky rozdali  v podobe zvýšenej ceny za plyn, teplo, elektrickú energiu. Predčasný mikulášsky darček sme pocítili vo zvýšení ceny dopravy. Ceny pekne krásne bez mihnutia oka vystrelili nahor.

Zahraničným investorom tiež neostal nič dlžen. Odpustenie daní jednej spoločnosti spustila lavínu aj pre ostatné spoločnosti a chcú tiež zľavy, úľavy, dotácie. Namiesto toho našim živnostníkom sa darovali nové registračky, znovu zmeny v odpisoch a určite od nového roku bude nejaké to zvýšenie odvodov do fondov. Proste radostné Vianoce. Ešte šťastie, že mama už napiekla fajnové bobaľky. Také čerstvo do zlatista upečené a chrumkavé. Normálne človek pookreje pri pomyslení na tú vianočnú atmosféru a zahodí tieto problémy za hlavu. Čo tam po makroekonomike, daniach, zvyšovaní cien a stále sa meniacej legislatíve. Máme tu Vianoce 2011. Majský kalendár hovorí o konci sveta v roku 2012. Možno, že to bude naozaj koniec sveta – toho peňažného, nie však civilizácie. Človek sa jednoducho musí mať niekedy zle, aby potom spoznal aj ten dobrý život. Niekomu sa to podarí a iným nie. Vedecky je dokázané, že najšťastnejší sú ľudia v Afrike.

Veď čo im aj ku šťastiu vlastne treba? Život bez informácií a konzumu. No čo už, my sme si voľajako na ten prebytok a konzum zvykli a náhodou sa niečo zomlelo a nebudeme si žiť tak ako doteraz a už je zle. človeku musí naozaj začať niečo chýbať, aby si to potom začal viac vážiť.

Naše garnitúry nás počastovali „darčekmi“. Ujo Mikuláš bol nadpriemerne štedrý a keďže nemá žiadne revitalizačné plány, počastuje nás aj na budúci rok nejakým tým zvyšovaním cien vodného a stočného, daňami či už priamymi, alebo nepriamymi. Jedna vec ma ale hrozne naštvala. Prečo zdražie aj medovina? Pamätám sa približne na rok 1993, kedy začala znovu prerážať do povedomia ľudí a naši mocipáni znova zdaňujú kráľovské moky vína a medoviny.

Také deci medovinky na Vianočných trhoch je predsa len super a aj varené vínko má svoje čaro. Tie kvalitnejšie radšej ani nevarte (urazili by ste našich vinárov J). Radšej ich mali podporiť, ako im zvýšiť dane. No, ale čo už aspoň, že tá naša krajina je naozaj naša! Či?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Focus: Vládne strany oslabujú

Smer stratil takmer dve percentá. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH.

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník hovorí, že oligarchovia médiá skupujú kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.


Už ste čítali?