Ako môžeme zvýšiť čistý príjem (nielen) lekárom?

Autor: Gabriel Huraj | 2.12.2011 o 20:15 | Karma článku: 9,12 | Prečítané:  1685x

Jedno z možných riešení, ako zvýšiť výplaty lekárom -  a nielen im, ale aj učiteľom, policajtom atď.,  je zníženie odvodov a daní pre tieto skupiny verejne prospešných zamestnaní. Je to naozaj jednoduché riešenie a štát by to až toľko nestálo. Veď keď ministerstvá vedia dávať štedré dotácie zahraničným investorom, prečo to nevie urobiť aj pre ľudí, ktorí sú prospešní pre verejnosť.

Lekári to so svojimi požiadavkami mierne prehnali. Všetci na Slovensku sú poddimenzovaní a nemalo by to takto fungovať. Jedno z riešení je naozaj znížiť daň  na nulu, alebo aspoň na 10 % pre tieto skupiny. Ďalej je to zníženie odvodov. Poisťovne to prežijú, veď majú aj tak nehorázne zisky. Pokiaľ viem, tak akurát táto skupina pracujúcich je minimálne chorá. Nech potom platia odvody z minimálnej mzdy a bude to.

Čistý príjem učiteľov, lekárov, policajtov sa okamžite zvýši. Každému zväčša ide o čistý príjem. Málokto z nás rozmýšľa o dôchodku. Aj tak sa ho nedožijeme. Takýmito zákonmi by okamžite stúpli príjmy týchto skupín minimálne o 30 %. Áno, je to zase diferencovanie skupín, ale ak je to nevyhnutnosť a nevieme inak pozháňať financie, tak prečo by to nemohlo byť jedno z riešení? Veď pripoistiť na dôchodok sa potom môže hocikto. Ja ako SZČO budem robiť asi do smrti J. Výhody dôchodku si pravdepodobne nikdy neužijem. Budete namietať, že poisťovne nebudú mať peniaze, ale budú a majú.

Sú v zisku a ich paláce sú nad pomery Slovenska. Jednoduché riešenie, účelné a praktické. Je pravdou, že zmena a transformácia celej spoločnosti je potrebná a to nielen na Slovensku. Prežierame príliš veľa.

Na margo  štrajkujúcich lekárov len pripomienka, že ak chceli zarábať tisíce a nejde im veľmi o pacienta, mali ísť pracovať do IT technológií, alebo telekomunikácií. Lekár aj učiteľ je tak trochu aj o poslaní. Pacient prehráva, škoda, na začiatku som lekárom fandil.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

O útok sa pokúsili v pobrežnom mestečku Cambrils južne od Barcelony.

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.


Už ste čítali?