Lekári (odborový zväz) verzus vláda

Autor: Gabriel Huraj | 28.11.2011 o 18:02 | Karma článku: 8,71 | Prečítané:  1583x

Kto bude v tejto hre porazený, je už rozhodnuté. Budú to občania tohto štátu. Na začiatku štrajku lekárov mali širokú podporu verejnosti, ktorá sa postupne stráca. Kto však z tejto situácie vyťaží najviac?

Znovu zopár konšpiračných teórií. Všetci klamú a sú tvrdohlaví , nikto nie je ochotný ustúpiť ani o milimeter. Rukojemníkom je občan. Občan, ktorý platí odvody, chodí do práce a teda  chce akú takú zdravotnú starostlivosť. Druhá skupina občanov zdravotný systém iba žmýka a to do sucha, kým nepadne posledná kvapka financií. Sú to štátni úradníci, nezamestnaní, sociálne neprispôsobivé skupiny a najväčší úder zdravotníctvu dávajú samotné zdravotné poisťovne. Nebudem písať ani o dôchodcoch a ani o študentoch. Jedni si už na seba zarobili a druhý si dúfam zarobia.  Aj to je jeden z problémov. Výrobná sféra už nedokáže vyprodukovať na tú nevýrobnú. Klasika – ak sa žije na dlh, nie je možné stále viac míňať.

Druhá teória je  takáto. Vláda sa potichu dohodla s lekárskym odborovým zväzom na rušení niektorých nemocníc a oddelení. Zároveň na  celkovom znížení počtu lekárov a zdravotnej starostlivosti pre našinca. Situácia už nemôže byť lepšia ako teraz. Výpovede podané. Alternatívy nachystané. Ľudia začínajú reptať nie na zväz, ale na lekárov a máme to.  Odstránenie nepohodlných lekárov, ktorí môžu byť problematickí  v budúcnosti, pretože sa odhodlali na štrajk.

Všetko legálne bez prieťahov. Trošku cirkusu občan znesie, veď má aj iné kauzy na sledovanie. Ak bude znovu reptať, „niečo mu znovu podhodíme“. Máme to – náklady v zdravotníctve sa znížia. Zdravotná starostlivosť sa síce občanovi vzdiali, ale nový biznis pre súkromné zdravotné zariadenia. Áno, najviac budú profitovať práve súkromné zdravotné zariadenia, v pozadí ktorých stoja oligarchovia. Nie je to jedným z hlavných cieľov tohto štrajku? Jednoduchá a rýchla privatizácia zdravotníctva na Slovensku!

Možno je to naozaj neúnosná situácia lekárov. Mali by zarábať naozaj viac. To by však mali všetci. A mali by zarábať hlavne výrobní pracovníci, ktorí tvoria celkové HDP. Títo však zarábajú zväčša minimálnu mzdu, respektíve majú platy do 500 € v čistom na mesiac. Tak kde je pravda ?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

O útok sa pokúsili v pobrežnom mestečku Cambrils južne od Barcelony.

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.


Už ste čítali?