reklama

Socializmus Európskej únie a diktát 29 súkromných bánk

Pôvodne som si myslel, že v EÚ sa nám bude lepšie dýchať. Bez prehnaných pravidiel, kde Únia bude dohliadať nad voľným obchodom a kde si budeme všetci rovní. Nestalo sa. EÚ čím ďalej tým viac ukazuje svoju neschopnosť byrokratického aparátu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (17)

Čítam si svetové weby a portály. Budúcnosť EÚ prakticky všetci vidia čierne. Rakovina s diagnózou deficit. Pôžičky a len samé pôžičky. Banky musia mať rady Brusel. Prakticky štáty živia celý súkromný bankový sektor. Ak sa banky dohodnú, že nechajú skrachovať štáty, nie je nič ľahšie. Kto vlastne riadi EÚ? 29 bánk, ktoré nemôžu za nič na svete skrachovať?

Obyvatelia, ktorí tvoria národné hospodárstvo a teraz je jedno v ktorom štáte, priamo prispievajú klubu super bohatých, ktorých je možno 0,5% populácie. Z EÚ sa stáva to, čo sme videli kedysi len vo filmoch. Typický Matrix. Ľudia sú ovládaní a kontrolovaní na každom kroku. Preto sú možno Krováci šťastnejšími ako ktokoľvek iní. Nemajú jednoducho takéto globálne starosti. Začínam chápať antiglobalistov. Strácame vôľu a ľudskú identitu. Otroci konzumnej spoločnosti stratili akúkoľvek vieru protestovať proti zriadeniu, v ktorom sa ocitli.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Súčasná mládež vieru vo vlastné schopnosti stratila. Čím ďalej sa stále viac stáva veľmi ľahko manipulovateľnou vrstvou bez akéhokoľvek záujmu či budúcnosti. To nie je iba na Slovensku. To je znakom konzumnej spoločnosti. Všetci chcú byť manažérmi, ekonómami či právnikmi. Takýto systém nemôže dlho trvať. Rímske pravidlo chlieb a hry? Súčasné pravidlo - podpora a reality show! Načo pracovať a tvoriť hodnoty? To už nie je potrebné. Zabudli sme na históriu. Vývoj ide po špirále. Sínusoida blahobytu začala klesať a kým nedosiahne dno, stúpať nezačne! Sme len na začiatku.

Žiaľ, Slovensko začína byť v absolútnych ekonomických troskách, v ktorých už nevlastní vôbec nič. Svetoví novodobí oligarchovia nás riadia ako figúrky vo svojom divadielku, ktorému dali názov trhové hospodárstvo. Čo je na tom trhové? Asi nič. Slovensko je len druhotriednou montážnou krajinou. Nemáme rovnaké príležitosti ako Francúzi, Dáni či samotní Belgičania. Naši poľnohospodári len ticho závidia svojim kolegom zo západnej Európy. Že vraj bratstvo, rovnosť, sloboda! Francúzi na toto svoje heslo z roku 1789 veľmi rýchlo zabudli.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Štáty a národy sú si rovné a rovnejšie. Budem to dookola opakovať, kým sa EÚ nezobudí. Ako máme dobehnúť vyspelé štáty, keď nás neustále diskriminujú? Možno je načase pouvažovať aj nad možnosťami vystúpenia. Nie som za takéto radikálne riešenie, ale som za rovnaké podmienky pre všetkých. Ak budeme konečne poznať skutočnú hodnotu chleba, bez dotácií, pokrivených dampingových cien a pod., potom sa možno spamätáme.  

Banky a burzy nech si skrachujú, aspoň sa vyčistí priestor a konečne nebudeme dostávať papieriky, ktoré majú každý rok nižšiu hodnotu. Jednoduchí (zámerne sa vyhýbam slovu obyčajní) ľudia už toho naozaj nemôžu veľa stratiť, ale práve manažéri či riaditelia, ktorí zarábajú milióny na nás, títo môžu prísť o svoje peniaze a zisky.

Gabriel Huraj

Gabriel Huraj

Bloger 
  • Počet článkov:  185
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Je množstvo vecí a udalostí, ktoré každodenne prežívam. O niektoré pocity a postrehy sa chcem podeliť ajs vami a spoznať váš názor. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

87 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

295 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu