Pomáhame tomu kto to nechce!

Autor: Gabriel Huraj | 3.11.2011 o 19:24 | Karma článku: 10,33 | Prečítané:  1062x

Napadla mi veľmi zaujímavá paralela. EÚ pomáha Grécku, hoci oni len využívali situáciu a vyciciavali systém tak dokonale, že priviedli celú EÚ na pokraj krachu. Juh Európy za nimi vôbec nezaostáva a tak nemeckému buldogovi a galskému kohútovi neostáva nič iné, len brechať a kikiríkať. Na zvieracej farme sa chystá vzbura.

Niečo podobné je aj na Slovensku. Pomáhame neprispôsobivým občanom. Chcú to vôbec? Áno, chcú vycicať čo sa dá, pretože im to umožňujeme vďaka demokracii a tolerancii. Tolerancii, kde väčšina môže byť diskriminovaná na úkor menšiny.

Čo by dali takí dôchodcovia, keby mali také príjmy ako neprispôsobiví občania. Náš dôchodca je však „pán“. Dokáže ušetriť ešte aj z toho malého dôchodku, čo dostane. Ani Chuck Norris toto naozaj nedokáže. Boli by  vďační, ak by sa im poskytovali také štedré dôchodky ako v Grécku, alebo také sociálne príspevky, ako u nás idú neprispôsobivým občanom v pomere k platom.

Naše sociálne neprispôsobivé vrstvy, ktoré svoj odpor k práci a prispôsobenie sa majoritnej spoločnosti  zdôvodňujú svojimi kultúrnymi koreňmi, využívajú systém štedrej podpory plnými dúškami. Pracujúci občan si stráži účty, chodí do práce, stará sa, aby to ako tak prežil. Neprispôsobivý živel je zvyknutý, že všetko za neho urobí a zaplatí štát. Hej veru, nie štát, ale výrobný sektor, ktorý musí vyrobiť aj na túto početnú skupinu občanov. Svoju neschopnosť a odpor k práci často krát odôvodňujú zlými životnými podmienkami. Nespomenú však, že za tieto podmienky môžu aj oni a to hlavne oni! Školská dochádzka a vzdelávanie im absolútne nič nevraví. Tolerancia je pojem cudzí. Svoje práva však poznajú dokonale, len tie povinnosti im voľajako vyfučali z hlavy. V normálnej spoločnosti je to skôr naopak. Človek sa bojí, aby náhodou niekedy nezmeškal nejakú splátku či poplatky za energie nájom a podobne. Na sociálnu podporu ani nepomyslí, pretože mu to hrdosť nedovolí, aj keby mal nárok. Radšej ide pracovať od rodiny hoci do cudziny.

Poznám rodiny, ktoré sú na hranici chudoby a majú veľa detí, ale rodičia sa snažia. Deti majú jednotky v škole. Chodia čisté a umyté. Kde je teda problém?  Naozaj je pre nich potrebná veľkodušná pomoc z našich zdrojov, ale aj zo zdrojov EÚ. Kedy sa únia konečna spamätá? Sama je pred zánikom kvôli  laxnému prístupu ku riešeniu základných problémov. Žije si naozaj na dlh. Kto a kedy ho splatí, to nik nevie. Jednoducho si vytlačíme ďalšie bankovky a začne hyperinflácia. Za socializmu stál rožok 0,20 Kčs, teraz 0,09 €. Mlieko stálo 2 Kčs.  Teraz je to o niečo menej v €,  okolo 0,9 €. Ceny sme už dobehli, horšie je to s platmi. Jednoducho naozaj pomáhame aj tím, ktorí si to vôbec nezaslúžia a zneužívajú spoločnosť. Invalid, ktorý je imobilný, chce byť aktívny -  čaká na lepší vozík. Rodičia čakajú na škôlky. Dôchodcovia už asi len na cintorín.

O chvíľu si Únia založí klub odvolaných premiérov. Už ich pomaly bude dosť. Chudáčisko grécky premiér to už tiež má spočítané. Pôjde na zaslúžený niekoľko tisícový grécky dôchodok. Len nám už došli dierky  na remeňoch, pretože už nevieme koho máme skôr zachraňovať. Čo keby sme na to vy...i a už nepomáhali žiadnym živlom, ktorý to zneužívajú? To by zvýšilo aj pre učiteľov, aj pre lekárov aj pre dôchodcov atď.. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

O útok sa pokúsili v pobrežnom mestečku Cambrils južne od Barcelony.

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.


Už ste čítali?