Prečo neprispievam na rôzne pouličné zbierky?

Autor: Gabriel Huraj | 22.10.2011 o 21:12 | Karma článku: 9,71 | Prečítané:  1451x

Jednoducho preto. Niekedy mi pripadajú títo prosebníci až veľmi agresívni. Keď ma už zastavia po tretíkrát s tými istými schránkami, vtedy skypí vo mne žlč. Som pracujúci a dokonca aj dobrovoľný darca krvi.

S tým darcovstvom je to tak, že jednoducho darujeme krv bez problémov. Ide iba o dobrý pocit, že tá krv môže niekomu zachrániť život. Možno to raz budem potrebovať aj ja, alebo moja rodina. V tomto prípade ide môj príspevok presnému adresátovi. Nie je potrebný nejaký poplatok na administráciu, ktoré si niektoré organizácie stiahnu z vybraných prostriedkov. Ide o verejnoprospešnú činnosť.

Aby som nikomu neukrivdil,  niektoré organizácie už začali s kampaňami, počas ktorých  donorom preukážu presné vyúčtovanie finančných prostriedkov. Len je toho už trochu priveľa. Je to taká invázia. Ak by som prispel do každej kasičky 0,50 eur, tak by som si mohol sám spraviť kasičku a prosiť o príspevok na živobytie.

Vyberajú si aj miesta, kde sa im veľmi ťažko odmieta nejaká tá pomoc. Hypermarkety, obchodné centrá atď. Vždy len to isté  - prispejte na  ..... Rodičov mám dôchodcov. S ich „vysokými“ dôchodkami by si asi tiež zaslúžili nejakú tú zbierku. Ale sú hrdí na to, aby niečo  také žiadali. Radšej sa uskromnia. Lieky drahé, energie drahé, voda drahá. Množstvo ľudí si zaslúži takéto zbierky. Najsmutnejšie na celej veci je, že akurát tí, ktorí zarábajú najmenej, prispievajú najviac.

Jedny zbierky ma však štvú doslova a do písmena. To sú zbierky do klobúkov pre tzv. budúcich maturantov. Vždy,  keď som sa opýtal, načo  vlastne zbierate tie peniaze, odpoveď bola tá istá: Na zábavu, alkohol, párty atď. Keby tak aspoň povedali, že na vzdelávanie J. V takom dni, keď umiestňujú tablá, radšej netreba ani nevychádzať z domu J.

A tak si radšej pôjdem pustiť žilou raz za tri mesiace a hotovo. Krv je obrovská devíza a naozaj pomáha adresne.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

O útok sa pokúsili v pobrežnom mestečku Cambrils južne od Barcelony.

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.


Už ste čítali?