Diskusie typu „kto za čo môže“

Autor: Gabriel Huraj | 22.10.2011 o 20:09 | Karma článku: 7,81 | Prečítané:  695x

Tak tie ma už vôbec nebavia. Jednoducho - nová politická situácia je tu. Kto vyhrá voľby a bude naozaj aj zostavovateľom vlády? Kto s kým bude ťahať pílku? Ja to naozaj neviem. Možno budeme všetci prekvapení. Voľby sú jednoducho tu. Kampaň sa začala plným prúdom. Politici konečne objavili internet!

V zime rozhodne o voľbách naozaj internet a médiá. Som aj rád, že voľby budú v zime. Nemusia sa organizovať mítingy, guľáš párty a podobné nezmysly, za ktoré bude treba vyhodiť kopu peňazí. Zima je zima a nikomu sa nechce ochorieť na akomkoľvek mítingu. Facebook je podstatne pohodlnejší. Teším sa aj nových blogerov. Aj ja som nový J a učím sa.

Rozhodne kreativita politických strán a žeby konečne rozhodli programy jednotlivých strán? Už nezáleží na tom,  kto je pravičiar a kto ľavičiar. Súčasno – minulá vláda nás presvedčila, že bola niekedy viac ľavicová ako samotní komunisti. Podpora pracujúcich a rozvoja oblastí, v ktorých bola vysoká nezamestnanosť, ostala na pokraji záujmov. Živnostníci sa stali iba povinnými prispievateľmi bez akéhokoľvek práva na existenciu.  Čím viac sa im naloží, tým lepšie. Uvidím, dokedy ešte. Naša stredná vrstva totálne krváca a stáva sa z hlavného nositeľa spoločnosti, vrstva chudobná.

Pracujúci nestíhajú vyživiť celý štátny aparát a polmiliónovú armádu neprispôsobivých občanov. Pre politikov je to však cca 200.000 voličov. Je smutné, že v našej krajine sú vždy najviac zdieraní pracujúcich bez akýchkoľvek výhod. Vo voľbách sa hľadajú hlasy u neprispôsobivých voličov. Málokto si otvorí ústa práve vo vzťahu k neprispôsobivým občanom. Jednoducho sú to hlasy voličov.

Štát živí množstvo úradníkov, ktorí majú zdvojené náplne práce. Živíme administratívny aparát ako nejakú chobotnicu. Je potrebné mať toľko rozličných inštitúcií a štátnych zamestnancov? Radšej zaplaťme jedného z vyššou mzdou ako 10 ranných, desiatových a obedňajších kávičkárov, fajčiarov a pod. Už dávno sa mal zaviesť náhradný pracovný čas za tzv. fajčiarske prestávky.

Ľudia v súkromnom sektore sa len často pozerajú na produktivitu štátnych, ale aj miestnych úradov s otvoreným úžasom. V súkromnom sektore to jednoducho nie je možné. Štát by si to mal uvedomiť, že žije z výroby – súkromného sektora, keďže už temer všetky ziskové podniky predal. Gréci protestujú, ale ktorí Gréci? No súkromný sektor ani veľmi nie.  Ide hlavne o štátnych zamestnancov.

Naša administratíva nepozná IT technológie? Buzerácia obyčajných živnostníkov aj ľudí zo strany štátnych orgánov je neúmerná. Takto to ďalej nejde. Buď štátne inštitúcie preberú zodpovednosť za svoju produktivitu práce, alebo potom vôbec nie sú potrebné a začne sa neriadený chaos, korupcia atď.. Aj na štátneho úradníka musí platiť jednoducho určitý meter spravodlivosti. Zlé rozhodnutie si zaslúži pokutu podobne, ako je to pri obyčajných zamestnancoch či fyzických osobách.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Focus: Vládne strany oslabujú

Smer stratil takmer dve percentá. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH.

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.


Už ste čítali?