Čo je horšie - metán alebo oxid uhličitý?

Autor: Gabriel Huraj | 16.9.2011 o 22:04 | Karma článku: 5,49 | Prečítané:  698x

To si na začiatku svojej éry povedali aj dinosaury a vymreli! Hej veru, čo ak príčinou globálneho otepľovania nie je oxid uhličitý, ale metán? Teória ako každá druhá. Špekulácia a Akty X dokopy.

Bol som na našej záverečnej konferencii  v Bruseli o globálnom otepľovaní pri príležitosti medzinárodného roka lesov. Vypočul si zopár názorov. Je to naozaj závažný problém, aj keď o metáne sa tam nehovorilo. Tak som začal premýšľať. Je to jeden z najnebezpečnejších skleníkových plynov (samozrejme okrem vody).

Preto sa pýtam, prečo sa nepredávajú emisie aj z našich zadkov? Veď náš počet neustále stúpa! Už ani neviem koľko miliárd nás je?  Šesť či sedem? Pre týchto ľudí treba aj potravu a to je ďalší metán, ktorý produkujú zvieratá.

Museli sme nájsť nepriateľa a tým sa stal oxid uhličitý. Dobrý biznis. Vlastne ani neviem, ako ho všetok spočítajú a ako, že predajú tie povolenky niekomu inému. Kto mu odpočíta koľko, že tej CO dvojky vlastne v skutočnosti spálil.  Sú to určite náročné výpočty a ja ich asi nepochopím. Nevadí.

Druhú vec, ktorú som si uvedomil na konferencii, bolo množstvo veľmi kvalitného papiera, ktorý padol za obeť propagačným materiálom, ktoré by stačilo dať na nejaké CD a ešte ľahšie by bolo, keby si to každý mohol stiahnuť na kľúč a bolo by. Nemusel by som domov vláčiť päť kíl propagačných  materiálov.

Zdá sa však, že papier je nenahraditeľný na takýchto konferenciách, rokovaniach a projektoch. Nevadí, že ešte raz či dva razy sa na to pozriete a ostane to ležať v kúte.

Uvádzam preto túto konšpiračnú teóriu o CO- dvojke. Niekedy ma totiž už unavujú debaty o tomto akože generálnom probléme nášho globálneho otepľovania.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

O útok sa pokúsili v pobrežnom mestečku Cambrils južne od Barcelony.

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.


Už ste čítali?