Štrajk?

Autor: Gabriel Huraj | 14.9.2011 o 20:05 | Karma článku: 8,30 | Prečítané:  998x

Áno, je to legitímne vyjadrenie nespokojnosti občanov so súčasným stavom. Učitelia s tým už začali. Lekári sa pripravujú. Možno ich budú nasledovať živnostníci a umelci. Spoločnosť je napätá ako tesné gate!

Naozaj títo všetci volili Fica? Veľmi o tom pochybujem. Všade však znejú komentáre: Fico to či Fico ono. Nevadí, že kradneme, veď aj oni kradli. Nič sa za tie roky nezmenilo. Politická kultúra a argumenty, ktoré používajú, sú ako detské výhovorky, ktorým ani vlastná mater neuverí.

Spoločnosť naozaj žije v napätí. Kauzy zmeny zákonov. Neustále zhoršovanie podnikateľského prostredia. Tento štát pravdepodobne čaká menšia revolúcia. Slovensko mám rád, ale podľa ľudového porekadla sa už nemôžem veľmi riadiť heslom,  že „múdrejší ustúpi“. A tak to aj vyzerá, múdrejší ustúpili a kto nám vládne? Nie je to myslené len na súčasnú vládu, ale  pre všetkých koaličníkov aj opozičníkov.

Veľa dobrého sme si po tej revolúcii neužili. Ľudia, ktorých som si vážil, ustúpili do úzadia, alebo boli jednoducho vytlačení z politiky ich dravými  kolegami.

Osobne si myslím, že menší generálny štrajk by vôbec nebol na škodu. Len veľká škoda, že štrajkovať nemôže polícia či armáda. Policajtov už pomaly ľutujem. Môžu sa snažiť akokoľvek. Chytia niekoho a nedajbože použijú donucovacie prostriedky. Na svete je hneď kauza policajnej brutality. Aj keď niekoho chytia a následne ho nejaký sudca prepustí. Načo sa majú snažiť. Armádu už spomínať nebudem. Vojaci budú radi, ak si nebudú kupovať náboje za vlastné, pretože musia trénovať na strelniciach.

Lekári, ktorí zarábajú podľa médií a niektorých politikov  tisíce € sú len zhrození. Možno niektorí zarábajú, ale prečo si hneď brať za vzor platový priemer plastických chirurgov J? Nevadí, že robia od rána do noci a aj keď majú vyšší plat, tak väčšinou za nadčasy. Na mysli mám len zapožičaného Leonarda, hoci v Čechách ich majú cca 9 kúskov. Aj keby mali iba 4, sú predsa len dvakrát väčší ako my, teda mali by sme mať aspoň dvoch týchto robotov.

Učitelia, to je moja obľúbená kategória. Podľa niektorých ich vraj Fico využil. Prepáčte, ale tomu nemôžem uveriť, aby tých podľa médií od 2000 do 8000 štrajkujúcich učiteľov všetci volili Fica a Smer.

Živnostníci to je tiež samostatná kategória, ktorej podmienky na podnikanie sa neustále zhoršujú. Zastať sa už nás nemá kto. Zákon prešiel do druhého čítania. Jednoducho tomu neverím, aby sa ešte niečo upravilo a zmenilo. Takých 100.000 prerušených živností od januára by bola celkom dobrá forma štrajku. Štát by to mohol akurát zabaliť.

Mám rád Slovensko a nechcem byť tým, kto tu posledný zhasne vypínač. Chápem aj šetrenie, ale nech už začne konečne šetriť štát! Zrušenie pracovných miest, ktoré aj tak neboli obsadené, respektíve poslanie dôchodcov na zaslúžený odpočinok. To je šetrenie.

Slovensko je viac sociálnym štátom ako za socializmu. Podporuje sa lumpenproletariát , neprispôsobivé živly. Pracujúci už nestíha na tejto skupiny jednoducho vyrobiť. To je to smutné na celej veci.

V tomto sa možno našla v prípade Eurovalu II výnimka. Aj keď úplne nesúhlasím s nepodporením Eurovalu II. Mali by sa ujasniť podmienky pôžičky. Proste niečo za niečo a to niečo pre Slovensko by nemali byť iba bezcenné štátne Grécke dlhopisy, ale niečo hmotné. V tomto prípade má SAS a Sulík jasné stanovisko a vzácne sa možno pri hlasovaní zhodne s Ficom. Síce následky budú značné, alebo možno žiadne. Jednoducho je potrebné vyskúšať aj mechanizmus vystúpenia z Eurozóny a bankrotu štátu. Je to taká začínajúca revolta vo vláde. Naozaj nemusí každý vždy držať hubu a krok.

Určitá forma revolúcie čaká celú Európsku úniu a jej byrokratickú mašinériu. Do Eurozóny a EÚ sme vstupovali kvôli stabilite. Odrazu sme riadne nestabilní. Trhy lietajú hore dolu. Je srandovné, že ani tak nie DOW Jones, ale naše Európske trhy padajú podstatne viac.  Naozaj som optimista, pretože ak by som nebol,  tak by som si to v tomto štáte dávno hodil. Ale nechce sa mi a verím v Slovensko. Koniec koncov politici sú tu pre nás a nie my pre nich.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

O útok sa pokúsili v pobrežnom mestečku Cambrils južne od Barcelony.

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.


Už ste čítali?