Umelci a živnostníci: pomaly, ale isto sme v ....

Autor: Gabriel Huraj | 12.9.2011 o 18:36 | Karma článku: 16,94 | Prečítané:  2313x

To, čo som mal možnosť zhliadnuť v priamom prenose na TA3, ma dosť zarazilo. Vystrelilo ma to z kresla riadne vysoko. Že vraj odvodová reforma bude výhodná pre skupinu občanov, ktorá v hrubom zarába cca  150 € mesačne.

Pán minister, prosím vás o zverejnenie štatistiky, koľkože to je tých zamestnancov, ktorí si pravdepodobne len privyrábajú nejakou činnosťou na štvrtinovú pracovnú dobu. Podľa ministerstva práce a sociálnych vecí sú živnostníci a umelci klamári a darmožráči. Okrádame tento štát o ťažké peniaze.

Strednej vrstvy sa dotknú tieto reformy najviac, a to nevravím len o živnostníkoch, ale o všetkých skupinách obyvateľov, ktorí zarábajú od 150 do 1100 €. Prakticky sa to dotkne 90% pracujúcich. Pritom najbohatšej vrstvy sa to vôbec nedotkne. Práve naopak. Banky, generálni riaditelia, ale aj vrcholový manažment, tí všetci si budú užívať ešte viac pri rovnej dani. No a potom je tu ďalšia skupina, na ktorú je potrebné vynakladať neúmerne vysoké prostriedky a dlhodobo nezvládnutí neprispôsobiví občania.

My, živnostníci sme len podvodníci, ktorí hľadáme všelijaké daňové úniky. Čo je potom štát, ktorý hľadá iba spôsoby, ako ožobračiť aj tú poslednú vrstvu, ktorá od štátu nič nežiada, len robí a robí, aby voľajako prežila, pretože nechce byť na obtiaž štátu. Ani medzi živnostníkmi nie sú všetci poctiví. To nevravím, ale taký remeselník, obuvník a podobne, čo ten už oklame tento štát? Namiesto podpory v hospodárskej kríze, v akej sa nachádzame, prichádzajú reštrikcie. Hospodársky plán a dotácie zo strany USA v súčasnosti prioritne pôjdu na rozvoj malého podnikania, aby sa počet nezamestnaných znížil a ekonomika naštartovala. U nás je to pravý opak. Pri pravicovej vláde som si myslel, že bude podporovať rozvoj malého a stredného podnikania. Namiesto toho je to likvidácia.

Média masírujú verejnosť  informáciami o zlých, zlých živnostníkoch, ktorí nič neplatia a vyhýbajú sa plateniu daní a odvodov. 17000 pracujúcich bolo prinútených prejsť na živnosť! Odkiaľ majú také číslo, keď celkový počet živnostníkov sa znížil? Veď to je verejné klamstvo! Vláda si vytvorila umelého nepriateľa, na ktorého treba preniesť celú zodpovednosť. Pritom si však nevie poradiť temer s ničím. Učiteľom, lekárom, vedcom... pridajú dve eurá a po reforme zoberú tri. Super!

Naozaj je načase potrestať pracujúcich a strednú vrstvu. Západná Európa ide zdaňovať bohatých a banky. Ide zdaňovať prioritne tých, ktorí za tú krízu môžu a najviac si nahrabali. My ideme opačným smerom.

Porovnávať výšku stropu odvodov pre strednú vrstvu a pre tých, ktorí zarábajú podľa ministra práce aj 10.000 € na mesiac, je urážkou zdravého rozumu. Prečo? Pretože ten bohatý, ktorý prekročí strop, už viac neplatí odvody, ale len daň, čo je rozdiel 30 % v jeho prospech oproti tomu, kto zarába do výšky stropu a teda musí za seba platiť aj vyššie odvody, čím zarobí menej ako človek s vysokým príjmom. Naozaj je na  mieste otázka, či nie je potrebné posunúť strop odvodov, respektíve ho zrušiť, ak chcú rovnoprávnosť. Lenže to by si mocipáni museli siahnuť aj na svoje platy a platiť do štátneho rozpočtu viac!

Kritizujte ma, rozneste ma, ale je to môj názor, hoci som iba malý  živnostník. Nenažranosť štátu nemá medze ani hranice. Osobne podporujem štrajk umelcov aj živnostníkov, kde však boli doteraz? Čakať na niečo a myslieť si, že sa to voľajako utrasie, je trošku sebecké. Pravdepodobne naozaj od januára odovzdám živnosť, alebo prejdem na s.r.o. Moja tolerancia voči štátu má tiež svoje obmedzenia. Neštrngal som v osemdesiatom deviatom kľúčmi kvôli tomu, aby sme vládu komunistov vystriedali vládou oligarchov a doviedli republiku do úplného krachu. Dajte už živnostníkom pokoj. My od vás nič nechceme, len pokoj a jasné pravidlá pri podnikaní. Nezarábame milióny, ale chceme žiť aspoň na akej takej úrovni.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

O útok sa pokúsili v pobrežnom mestečku Cambrils južne od Barcelony.

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.


Už ste čítali?