Európska únia si žije nad pomery

Autor: Gabriel Huraj | 8.9.2011 o 22:45 | Karma článku: 14,28 | Prečítané:  2213x

Prečo ? Odpoveď je jednoduchá. EÚ a jej parlament je požierač  peňazí. Kolos, ktorý vznikol je ako dinosaurus. Už len čaká, kedy zahynie a rozpadne sa. Potom sa nečudujme, že podobne ako EÚ sa chcelo správať  aj Grécko, Írsko, Španielsko či Portugalsko. Jednoducho si chceli žiť a žijú na vysokej nohe.

Politici rokujú a rokujú. No a čo má z toho obyčajný človek žijúci na Slovensku? Nič. Aj tie Eurofondy nie sú to, čo bývalo. Miliardy lietajú hore dolu. A únia len rokuje. Ak sa nič nevyrokuje, zloží sa komisia, ktorá bude rokovať. Tá nepríde na nič a tak vzniknú jednotlivé podkomisie komisie. Tak si na stretnutí v Európskom parlamente zatlieskame a ideme na chlebíčky.

A ty človeče dolu pracujúci sa len pozeraj. Aké majú mesačné platy, ktoré ty nedosiahneš ani za rok. Pre istotu potrebujeme aj dva parlamenty a to v Bruseli aj v Štrasburgu. Francúzi by asi pripravili novú revolúciu, ak by sa zrušil tento úplne zbytočný inštitút, ale platiť ho treba.

Poľnohospodári zase plačú, pretože nemajú rovnaké podmienky ako ich západní kolegovia. Je to pravda. Ak sa to nedarí vyrovnať, nech sa to úplne zruší. Áno, potraviny pôjdu hore, ale aspoň sa zreálni cena práce a produktov. Ľudia si uvedomia, koľko v skutočnosti čo stojí.

Nech EÚ prestane so sociálnou politikou neúmerného prisťahovalectva a nech sa radšej začne venovať problému zvýšenia populácie v našich krajinách tým, že vytvorí vhodné podmienky mladým ľuďom na to, aby si založili rodinu. Všetky iné otázky sú dôležitejšie ako toto. Potom plačeme, že nebude mať kto na nás pracovať.

Nech sa zreálnia štátne výdavky. Ak môže slovenský učiteľ učiť za 500 € na mesiac, nech učí aj grécky či írsky. Prečo máme my platiť za niečo, čo spôsobila iná krajina? Nech sa Gréci zložia na svoj dlh, veď si ho vyrobili sami. Nech si zdania svojich milionárov, veď najviac zarobili práve oni. Nech si znížia platy, dôchodky, sociálne dávky hoci aj o 50%. Stále budú na tom lepšie ako Slováci.

Proste prasiatko EÚ praská od prežierania a zrazu prasiatko zistilo, že korýtko mu vyschlo. Farmári ho oklamali. Je načase, aby sa prasiatko EÚ začalo hýbať a začalo dodržiavať jednoduchú diétu. Neprežierať sa a nežiť v nereálnom luxuse len preto, že je lenivé.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

O útok sa pokúsili v pobrežnom mestečku Cambrils južne od Barcelony.

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.


Už ste čítali?