Dôchodky – nespravodlivá diskriminácia

Autor: Gabriel Huraj | 8.9.2011 o 21:29 | Karma článku: 24,30 | Prečítané:  8396x

Odpracovali ste si celý život a váš dôchodok nestojí za nič? Vážení dôchodcovia, verte, že svojím nasadením v práci počas vášho produktívneho života nevyšlo nič nazmar. Jednoducho, ak by ste neboli pracovali, mali by ste sa lepšie.

Ako to? Určité skupiny ľudí, ktoré celý život nepracovali a tejto spoločnosti neprispeli ani len preloženou slamkou, treba predsa živiť. Vaše dôchodky sa pekne prerozdelia na sociálne dávky pre tieto skupiny. Na nezmyselné projekty. Na podporu bývania, ktorá je už dopredu odsúdená na to, že tieto skupiny tieto domy vybývajú.

Áno, malo význam pracovať, ale len do dovŕšenia dôchodkového veku. Potom je potrebné čím skôr umrieť. Nie ste už potrební v tejto spoločnosti, ktorá vaše odrobené roky iba zneužila na podporu skupiny neprispôsobivých  občanov.

Môžete si myslieť čokoľvek, ale máloktorý štát v Európe má taký obrovský počet dlhodobo nepracujúcich ako Slovensko. Neporovnávajte nás s Rakúskom či Švajčiarskom. Už vôbec to nemá zmysel  porovnávať a vyhovárať sa na socializmus. Jednoducho je to tak, že 10 % produktívneho obyvateľstva nepričuchla k práci ani zďaleka. Chcel by som vidieť, koľko peňazí ide mesačne a ročne na túto skupinu obyvateľov. Na podporu tejto skupiny idú miliardy a ich produktivita a spoločenský prínos je na nulovej hranici.  

Možno by boli prostriedky aj pre učiteľov aj pre mladé rodiny, ktoré pracujú a chcú mať deti. Je márne vyhovárať sa na klesajúcu pôrodnosť. Pár, ktorý je zodpovedný, si poriadne  rozmyslí,  koľko detí vlastne zvládne, keď musia obaja rodičia pracovať.

Dôchodcovia, ktorí si odpracovali svoj dôchodok, len slepo závidia tejto skupine neprispôsobivých občanov, ktorým sa dôchodok vypočítava z priemernej mzdy a majú ho častokrát vyšší ako „hlúpi“ dôchodcovia, ktorí celý život pracovali.  Hej veru, gadžovali, gadžovali, až dogadžovali.

Nevravím, je potrebný určitý stupeň sociálneho myslenia a spoluúčasti. Vôbec nemám nič proti tomu, ak sa pomáha zdravotne postihnutým, či starším ľuďom, ale som absolútne proti tom, aby sa pomáhalo ľuďom, ktorí majú zdravé ruky a nohy a len zneužívajú sociálnu spoločnosť. Takýmto spôsobom zároveň vzniká aj nepriateľ, ktorého si spoločnosť vždy nájde, ak je zle. To je to, čomu potrebujeme zabrániť. A to dodržiavaním zákonom a hľadaním práce pre túto skupinu obyvateľov, aby neboli iba príživníkmi spoločnosti, ale rovnoprávnymi občanmi, ktorí pomáhajú spoločnosti v rozvoji. Nech čistia korytá, nech ťažia štrk, piesok. Nech čistia okolia svojich domov. Nech už konečne začnú triediť odpad, nech vysádzajú stromy. Je množstvo príležitostí, tak prečo ich štát nevyužíva?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Focus: Vládne strany oslabujú

Smer stratil takmer dve percentá. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH.

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník hovorí, že oligarchovia médiá skupujú kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.


Už ste čítali?