Má mať starosta či primátor aspoň strednú školu?

Autor: Gabriel Huraj | 29.8.2011 o 18:01 | Karma článku: 14,21 | Prečítané:  1655x

Pozrel som si diskusiu pani Belousovovej na TA3. Prečítal som si aj návrhy a oponentské návrhy. Neviem, či len ja som voľajaký čudný, ale naozaj neviem pochopiť,  prečo je tá demokracia až taká otvorená? To sme naozaj takí otvorení voči všetkému? Podľa súčasných volebných pravidiel starosta či primátor, ktorý má určitú moc a zodpovednosť,  vraj nemusí mať ani len ukončenú povinnú školskú dochádzku.

Pritom práve táto dochádzka je povinná,  z ústavy má každý  právo na vzdelanie. Potom mi vychádza, že tí, ktorí neukončili ani len povinnú školskú dochádzku, by vôbec nemali kandidovať, pretože už porušili ústavu neukončeným základným vzdelaním. Pochopiť viem všetko, ale toto nie. Ozývajú sa oponenti. Vraj to bude protiústavné. Zároveň však dodávajú, že  ak by to schválila 90-tka, až taký problém by to nebol. Pokiaľ viem, sme zatiaľ samostatná krajina, alebo žeby už nie?

Na úrade, ktorý je nám najbližšie má sedieť vrchnosť s IQ možno 50, bez adekvátnej slovnej zásoby a aspoň elementárnych znalostí verejnej správy. Čo chce potom Slovensko a kam to chce dotiahnuť? Prakticky dávame návod pre mladých ľudí – nevzdelávajte sa, nie je to potrebné. Do funkcie vás zvolia aj tak. Stačí si nájsť skupinu obyvateľov a je to. Môžete byť sprostí, ale starostami či primátormi budete.

Presne to tvrdia tie múdre hlasy, ktoré hovoria, že aj tento,  povedal by som mäkký zákon, bude proti ľudským právam. Bože, prosím ťa, daj im trošku rozumu! A čo tí ostatní občania obce, ktorí budú diskriminovaní práve takouto tuposťou? To je tiež demokracia? Tí si môžu zbaliť švestky a ísť kade ľahšie, pretože už tam nebudú môcť vydržať.

Aké silné reči mali ministri. Že vraj rozdelia obce a podobne. Rozdeľte ich a nečakajte, kým časovaná bomba vybuchne.  Aj tak sú to dve odlišné spoločenstvá, ktoré medzi sebou veľmi nekomunikujú. Kam  sme to dospeli, že človek, ktorý platí dane, pracuje, stará sa o rodinu, ostal stáť v kúte ako somár. Super demokracia. Ďakujem, nechcem.

Ak by sa páni poslanci nad aspoň takouto miernou úpravou zamysleli, tak ho schvália 150 hlasmi. Alebo je problém v tom, že to predkladajú dvaja zakladatelia  budúcej strany NAS? Je to propagácia? Áno. Pokiaľ ide o dobrú vec, kedykoľvek. Aj Matoviča som podporil s gastrolístkami. Nie je problém. Myslím si, že ide o dobrú vec. A niektorí občianski aktivisti, ktorí sa hrdili vyriešením problému neprispôsobivých občanov a organizovaním týchto občanov na demonštrácii v Bratislave, je trošku alibistické.

Možno, že je načase uvažovať o tom, že na všetky volené funkcie by mali kandidovať uchádzači aspoň so stredoškolským vzdelaním a nejakými skúškami zo základov riadenia verejnej správy.

V niektorých svojich blogoch som navrhoval aj riešenia a už skôr som poukazoval na túto  problematiku. Jedno z porekadiel  znie, že vraj múdrejší ustúpi. Ale potom nám budú vládnuť sprostí. Dosiahli sme už túto úroveň? Hurá, idem vrátiť diplom pretože sme dosiahli komunizmus – vzdelanie už nepotrebujeme, každému podľa jeho potrieb, alebo žeby len vyvoleným?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

O útok sa pokúsili v pobrežnom mestečku Cambrils južne od Barcelony.

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.


Už ste čítali?