Diskriminácia našich športovcov Olympijským výborom

Autor: Gabriel Huraj | 19.8.2011 o 17:50 | Karma článku: 8,07 | Prečítané:  1511x

Veľa vecí ma štve, ale toto ma štve už dlhodobo. Máme jeden šport, v ktorom excelujeme a to je vodáctvo. Nebudem to deliť do kategórií. Proste Slovensko je na tom v týchto športových disciplínach výborne. Čo však s nami urobil OV? Na OH môže štartovať len jeden účastník za jednu disciplínu.

Toto je totálna diskriminácia. Obyčajné chrapúnstvo zo strany OV. Pretože nie sme športová veľmoc, nemôžeme získavať medaily? Kde sú olympijské ideály? Ostali za bránami štadióna. Určite by rady štartovali na OH aj Kaliská aj Dukátová. Nech sa predvedú na divokej vode a nech súťažia na OH a reprezentujú naše malé Slovensko.

Ak sa takéto pravidlo uplatňuje v jednom zo športov, nech je to vo všetkých. Nech Jamajka či USA tiež pošlú iba jedného šprintéra na 100 m, jedného na 200 m atď.. Kde je potom spravodlivosť, keď zlyhala už aj na  olympiáde? Popiera to hneď jej základné heslo. Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa. Najlepší športovci sa nebudú môcť predviesť kvôli neskutočne diskriminačným pravidlám.

No a čo keby na všetkých troch stupienkoch stáli Slovensky či Slováci? Čo by stalo? Koho by to štvalo? Francúzov, Čechov, Nemcov? Športovcov týchto krajín určite nie, pretože by si mohli povedať, že vyhrali v tvrdej konkurencii. Takto sa z olympiády stáva fraška reklamy a konzumu. Ani medailová bilancia  by sa už potom nemala robiť, pretože nás ukrátili o možnosť získať trebárs zlato a striebro v tej istej disciplíne zároveň.

Škoda preškoda športových ideálov. Je mi smutno z medzinárodného olympijského výboru.  Úplatky a škandály  - to ich charakterizovalo v minulosti a možno bude aj v budúcnosti. Na maličkú krajinu bez adekvátneho medzinárodného zastúpenia si trúfne hocikto.

Vodákom budem držať palce, ale je to totálne nespravodlivé. Slováci by sa mali spojiť v petícií hoci aj na sociálnych sieťach a poslať to na OV! Do takejto akcie by som sa v pohode zapojil. Za Slovensko a spravodlivosť aspoň v športe.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Američania obkľúčujú Severnú Kóreu. Tentoraz nejde o bluf

Pri Kórejskom polostrove sú dve americké lietadlové lode. Ďalšie môžu čoskoro pribudnúť.

DOMOV

Policajný odborár: Útočiť na ženu od chrbta nie je normálne

Policajti by mali mať kvalitnú výbavu.

KOMENTÁRE

Ťapákovci uvažujú o lapaní kotlebovcov

Kotlebovcom vraj percentá porastú. Tak radšej seďme a buďme.


Už ste čítali?