Čo sa stane ak...

Autor: Gabriel Huraj | 27.7.2011 o 20:36 | Karma článku: 5,04 | Prečítané:  827x

Grécko či dokonca najúžasnejšie Spojené štáty krachnú. No čo by sa stalo... Slováci prídu o nejaké tie akcie z fondov, o nejakú tú hotovosť v banke a zase sme tam, kde sme nechceli byť. Ale my sme zvyknutí a vždy tu budeme, nech je akákoľvek ekonomická kríza J. Pozerám sa na to už s miernou iróniou. Toľko expertov bojuje s tou krízou a čo vybojuje? Tak akurát z ementálu dieru a ani tú nie, pretože už ho poriadne ani vyrábať nevedia.

Chodím po Európe hore dolu. Všetci len poukazujú na nutnú solidárnosť. Štáty míňajú viac, ako môžu. No to je mi novinka. Čo je ekonomická kríza? Podľa mňa len nástroj ako zo strednej vrstvy urobiť chudobnú, z chudobnej sociálne odkázanú a z bohatej ešte bohatšiu a tým ešte viac sústredia svoju moc.

Obyvatelia si neustále majú uťahovať opasky. A štátom neustále rastú rozpočty. Produktívne obyvateľstvo nemá šancu utiahnuť tieto administratívne kolosy a byrokraciu. O chvíľu bude pripadať na jedného výrobného pracovníka jeden vojak, traja poslanci, asi 20 úradníkov, jeden ekonóm, jeden psychiater a psychológ a samozrejme  právnik. Produktívni zamestnanci a podniky budú len taká chrobač na zašliapnutie. No a zlatá malina na záver, každý dostane od štátu zadarmo jednu neprispôsobivú rodinu. To aby sa nepovedalo, že sme všetci rasisti.  Iste,  je potrebné školstvo s lepšie platenými učiteľmi. Zdravotníctvo s lepšie plateným personálom. Armáda pre prípadnú pomoc civilnému obyvateľstvu. Polícia na udržiavanie aspoň nejakého poriadku. Ale načo je nám toľko všelijakých administratívnych úradníkov a inštitúcií, ktoré prakticky ani nevieme, načo sú?  To mi vysvetlite. Najhoršie na celej veci je, že ak niekam prídete s nejakou konkrétnou vecou,  je potrebné čakať 30 dní. Prípadne  aj dlhšie, až kým úradníkovi v šálke nenarastie pleseň od pracovného vyťaženia.

Toto neplatí len na Slovensku. Typickým príkladom  je náš Europarlament. Musíme mať pre istotu dva. Pretože to chcú Francúzi a tí majú moc. Nevadí, že len na transport  dokumentov sa dávajú mesačne státisíce eur. Nevadí, že poslanci musia úplne zbytočne zasadať v Štrasburgu. A potom veselo naspäť. S piesňou na perách „rozdžubali sme co sme mohli. Šak ľudze to zaplaca.“

Vraj je potrebné šetriť, zvýšiť dane, nebude na dôchodky. Je to v celku zábavné sledovať, do akej veľkej p...i to smeruje (myslel som priepasti J ).

Kedysi znamenala skratka RVHP asi toto: Radujme sa veseľme sa máme H...no podeľme sa. Naozaj len trošku  irónie. V správach je každý deň len negatívne spravodajstvo. Už ani neviem, čo pozitívne som naposledy videl. Liek je jednoduchý – znížiť  EÚ a štátnej administratívy plošne príjem o 30 %. Ďalších 30 % percent prepustiť. Zriadiť verejno-prospešné podniky pre nezamestnaných, v ktorých by tvorili nejaké hodnoty. Hoci aj to triedenie odpadu. Preosievanie piesku, čistenie korýt riek, pobreží a pláží. Vysádzať stromy. Starať sa o zeleň a potom by si zaslúžili aj nejakú tú sociálnu podporu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Focus: Vládne strany oslabujú

Smer stratil takmer dve percentá. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH.

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.


Už ste čítali?