Slovenský nekonečný príbeh!

Autor: Gabriel Huraj | 25.7.2011 o 18:17 | (upravené 25.7.2011 o 18:27) Karma článku: 10,17 | Prečítané:  943x

Takto mi pripadajú niektoré výroky občianskych aktivistov. Čítam príspevky, pozerám relácie. Momentálne sú v kurze na zviditeľnenie Malacky. My na východe tento problém dobre poznáme. Nie je to otázka jedného rodinného domu, ale stovák, respektíve tisícok rodín.  

 

Neprispôsobiví občania z Jarovníc, Ostrovan, Bystrian, Letanoviec, Krompách, Žehry ... nemôžem menovať všetky, je ich mnoho. Kompetentní mlčia a nevedia si rady. Miestni obyvatelia sa boja už čokoľvek aj pestovať. Psov už niektorí radšej ani nemajú. Po vražde v Ostrovanoch ostali len oči pre plač a strach miestnych obyvateľov.

Miestne skupiny neprispôsobivých občanov využívajú sociálnu situáciu a demokraciu na teror tzv. väčšinového obyvateľstva, respektíve „gadžov“. Smola je, že nie sme na západnom Slovensku. My si takéto trápenia prežívame každý deň. Negeneralizujem, len komentujem súčasný stav. Kritizujem neprispôsobivých občanov.(!)  Žiadnu minoritu.

Tieto skupiny občanov milujú pracujúcu časť obyvateľstva. Veď im zarábajú  na sociálne dávky! Ale keď od nich chceme, aby sa správali slušne, aby dodržiavali hygienu, aby deti chodili do školy a vzdelávali sa, aby si podobne ako majoritná skupina obyvateľstva najprv kúpilia vlastný pozemok a potom postavili za vlastné dom, tak to sme rasisti a oni sa budú a sťažovať až v Tramtárii všetkým možným aj nemožným mimovládkam a skupinám zastupujúcim ľudské práva.

Teda to znamená, že ja nemám právo podľa negácie výrokov. Pretože títo občania majú prakticky neobmedzené práva. Chodia kradnúť s tým, že sa im nemôže nič stať. Ak áno, tak si aspoň oddýchnu za štátne trovy a nemusia vôbec nič robiť. Veď takáto demokracia už prechádza do anarchie a dekadencie.

Čítam blogy, počúvam ľudí v autobuse, vo vlaku, na stanici ... Negatívna nálada narastá a hľadá sa nepriateľ. Napätie sa už dá krájať a stačí iskra, aby spustila požiar nedozerných následkov. Zlá sociálna situácia aj pracujúcich vyvoláva odpor. Nedodržiavanie zákonov niektorých neprispôsobivých občanov a ich absolútna beztrestnosť je už na pokraji tolerancie. Kompetentní stále mlčia. Minister dá nainštalovať nejakú kameru. Ochráni tá kamera majiteľa, ktorý si poctivo platí dane a pracuje? Nechcel nič viac, len aby sa dodržiavali zákony.  Zároveň ministerstvo a jednotliví starostovia či primátori tolerujú čierne stavby. Vedia o nich a nič neurobia! Že vraj sa nenájde vlastník! Ak nie je vlastník, potom to predsa môžeme zbúrať, ak je to stavba bez stavebného povolenia. Je to také ťažké, alebo máme také stupidné zákony, alebo jednoducho máme strach?

Jediným východiskom je donútiť ich si peniaze zo sociálnych dávok  odpracovať a to tvrdo. Mal som blog, v ktorom som sa zamýšľal, čo s odpadom. Je to jedno z riešení. Podobne môžu robiť tehly, kosiť lúky, upravovať a čistiť toky riek alebo okresávať kameň na stavby a dlažby na rekonštrukcie hoci aj hradov. To by bolo materiálu!  Určite máte aj vy nápady, v ktorých by sa dané skupiny  neprispôsobivých občanov uplatnili. Sem s nimi J !

No a čo sa týka názorov občianskych aktivistov – odporúčam založiť si politickú stranu. Pokiaľ ide o správnu vec, vôbec mi nevadí, ak sa do toho zapoja politici, aktivisti, NO-čky atď. Ak ide o správnu vec, nepoznám niečo také ako syndróm božieho komplexu, keď si niektorí aktivisti myslia, že len ich názor je ten správny a neomylný. Mýliť sa je ľudské, ale zotrvať v omyle je blbé J. Chcem poznať len návrhy riešení. Možno zlé, možno dobré, ale nech sa niečo začne riešiť. Malacky nie sú jediné, ani prvé a ani posledné.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

O útok sa pokúsili v pobrežnom mestečku Cambrils južne od Barcelony.

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.


Už ste čítali?