Čo so starostom, ktorý nevie poriadne čítať a písať?

Autor: Gabriel Huraj | 30.4.2011 o 16:58 | Karma článku: 11,91 | Prečítané:  1480x

Po komunálnych voľbách to bol v niektorých prípadoch úplný horor. To, čo sa deje na niektorých zastupiteľstvách, už naozaj nie je najvyšší stupeň demokracie, ale najvyšší stupeň demagógie. Na všetky takéto miesta a pozície by mali mať uchádzači predsa aspoň základné znalosti o zákonoch, normách, mali by mať prehľad o tom,  čo sa deje v regióne a podobne.

To už ani nie je o voľbách, ale o reality šou! Niekedy sa na príslušné miesta zámerne  vyberajú  také typy, ktoré sa neustále hádajú a IQ im urobili na základe odhadu sledovanosti danej relácie. Tu však nejde o reality šou, ale o skutočný život obyvateľov danej obce  alebo mesta. V niektorých obciach ako napríklad Jarovnice, Ostrovany a podobne  už totiž ide o diskrimináciu menšiny žijúcej v tejto obci, práve tú menšinu, ktorá si platí dane, platí za odpad atď. a dodržiava všetky pravidlá.

Podobne je to s problematikou rozdelenia obcí,  napríklad Žehra. Ja osobne im veľmi dobre rozumiem, prečo  sa chcú rozdeliť, ale položil by som aj otázku, či je čo deliť? Tieto osady prakticky nikdy neboli súčasťou obcí, pri ktorých vznikli. Zväčša to sú domy a chatrče  postavené načierno bez stavebného povolenia a na cudzom pozemku.  Ak si však sami chcú spravovať svoju osadu, nech sa páči. Budem len rád. Nech sa osada naučí hospodáriť, mať vzdelaných poslancov atď. Nech dostáva toľko podielových daní, koľko si vytvoria HDP.

A čo by mal podľa mňa urobiť  štát a naši poslanci v parlamente v budúcnosti? V prvom rade prijať zákon o minimálnom preskúšaní budúcich poslancov, starostov a primátorov. Jednoducho,  ak sa niekto rozhodne kandidovať, mal by zároveň absolvovať  skúšku  zo základných pravidiel riadenia a fungovania samosprávy. Nebolo by to ani diskriminačné  ani proti nijakým pravidlám, len by to bola ďalšia podmienka pre všetkých budúcich kandidátov, či už nezávislých, alebo na kandidátkach politických strán alebo hnutí. Zastupiteľstvá, parlament  a riadiace zložky predsa rozhodujú o nás a o našej budúcnosti.

 Preto nemôžeme ostať  ľahostajní voči totálnym amatérom v týchto funkciách.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Focus: Vládne strany oslabujú

Smer stratil takmer dve percentá. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH.

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník hovorí, že oligarchovia médiá skupujú kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.


Už ste čítali?