Pán premiér - jeden nápad, čo s bankami

Autor: Gabriel Huraj | 20.7.2012 o 17:33 | Karma článku: 16,95 | Prečítané:  215x

V súčasnosti prebieha diskusia o bankách, poplatkoch a iných bankových perlách, ktoré nám vyťahujú z vrecká peniaze. Mám pre premiéra a ministra financií jeden taký nápad.

Ak nechcú, aby mali banky vysoké zisky, nech zriadia štátnu banku pre fyzické osoby. Ozaj - zabudol som. Veď my NBS máme. Tak teraz už len tie pobočky. No a to je tá najjednoduchšia vec na svete. Veď čo má každé mestečko, ktoré má aj banky? No predsa sociálnu poisťovňu a úrad práce. Nevidím v tom problém, aby prevzali na seba aj úlohu bánk. Veď všetci máme v sociálnej poisťovni svoj doživotný účet otvorený.

Teraz už len software a bankomaty. Kríza v bankovníctve a štáte vyriešená. Štát by ľuďom začal ponúkať investície do diaľnic, cenné papiere štátu. Garantovali by ich pozemkami a majetkom. Dokonca by mohli spraviť v sociálke aj takú zlatú štátnu akciu na nákupy investičného zlata a striebra pre budúcich dôchodcov. Časť peňazí by z prvého piliera by si mohli ľudia uložiť vo forme investícií. Stálo by za úvahu ponúknuť ľuďom aj intervenčné nákupy  obilnín, či iných trhových komodít. To len pre tých, čo si  platia poistky do sociálnej siete.

Štát by mal na investície a nemusel by žiadať na trhoch o pôžičky. Aspoň by sme vedeli, koľko z nás dôveruje štátu. Berte to s humorom  alebo vážne, ale je to jedna z ciest, ak už majú naši predstavení plné ústa lacných pôžičiek či bankových služieb.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slováci ponúkajú za železiarne najviac, Američanom sa to máli

Ani jeden zo záujemcov neponúka za košickú huť cenu, ktorá by zodpovedala predstavám U. S. Steelu. Predaj nateraz nebol uzatvorený.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.

DOMOV

Päť podnetov, Harabin trestom stále uniká

Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.


Už ste čítali?