Zabudnutý sľub farmárskeho zákona

Autor: Gabriel Huraj | 31.5.2012 o 21:42 | Karma článku: 24,95 | Prečítané:  2865x

Nebolo to tak dávno, čo sa niektorí súčasní vládni politici zastrájali novelou „farmárskeho“ zákona. Čakám, čo z toho bude. Odvšadiaľ počúvam, že  všetko potrebuje čas.

Čas je to jediné, čo už bežní ľudia v súčasnosti nemajú. Sú na pokraji spoločenského krachu. Stredná vrstva je v likvidácii. Ničia sa drobní živnostníci, remeselníci, služby -  o poľnohospodárstve už ani nevravím.

Zákony sa robia skôr pre lumpov ako pre normálnych ľudí. Ak zabudnete, alebo načas nezaplatíte sociálne odvody či zdravotné a o daniach sa dajú písať príbehy, okamžite máte sankcie a upomienky. V tejto postsocialistickej Európskej únii, kde sú chránení viac zločinci ako ich obete, je veľmi ťažké byť slušným a zodpovedným človekom. To sa v dnešnej dobe nenosí.

Idú vás vykradnúť. Nesmiete sa brániť, aby ste náhodou nepoužili neprimerané prostriedky. Radšej im otvorte a ponúknite ich so všetkým, čo máte doma. Prinajlepšom sa vám ujde nejaký kopanec  či znásilnenie. No a prinajhoršom vám otvorí bránu svätí Peter a povie: „Človeče, ty si ale sprostý, že si si to nechal. Teba skôr do pekla ako do neba.“ ,

Na roliach budú o chvíľu nálety škodcov na ktorých sa budete môcť len bezradne pozerať, ako vám berú úrodu. Nezmôžete vôbec nič. Sú zákonom chránení.

Jedno majú v USA naozaj dobré a to zákon na ochranu súkromného vlastníctva. U nás si môžu na vašich pozemkoch postaviť aj dom. Nemáte právo ho zbúrať a ak áno, tak im ešte musíte nájsť náhradné bývanie. Je naozaj dobré byť slušným občanom?  Ak sa nezmení legislatíva a nebudú naozaj striktne dodržiavať zákony, spejeme k celkovému demokratickému chaosu zachovávajúc si tvár absolútne otvorenej spoločnosti, aj keď s holým zadkom. Bohatí si ochranu zabezpečia a ty človeče sa o seba postaraj a zaplať tie dane, nech ťa nemusíme naháňať.

Preto som zvedavý, čo staronoví vládni myslitelia dodržia zo svojich sľubov a kam až povedie takáto „otvorená spoločnosť“.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?