Radšej neskôr ako nikdy

Autor: Gabriel Huraj | 28.5.2012 o 23:40 | Karma článku: 21,90 | Prečítané:  177x

Celkom ma potešila správa o založení paralelných odborov učiteľov. Konečne sa aj tento stav rozhýbal. Nepatrím síce k profesionálom v oblasti školstva, ale hlbšie sa asi padnúť nedalo.

Len škoda, že Modrým stužkárom to trvalo trošku dlho. V TV sa mihla táto správa, len neviem aké sú to paralelné odbory. Tie učiteľské, ktoré mali zastupovať pedagógov , prakticky jestvovali akurát na papieri. Tlupa  funkcionárov na školách, ktorí sa báli ozvať,  pretože „odbory“ sú všemocné a je potrebné držať hubu a krok.

Nie vždy je to o poslaní. Mnoho ľudí vyčíta učiteľom, že majú byť radi, učenie nie je o peniazoch, ale hlavne o poslaní. Tak nech si takéto poslanie za pár šupov vykonávajú práve títo hundroši. Cca 500 € mesačne je pre vysokoškolsky vzdelaného človeka je trošku málo. Niekedy aj brigádnik v obchodných reťazcoch zarába viac -  a to len dokladá do regálov. Nečudujem sa, že učitelia strácajú motiváciu.

Niečo je zhnité v tom našom školstve slovenskom. Len dúfam, že táto iniciatíva nezanikne so vznikom odborov ako je badateľné u niektorých obyčajných ľudí, ktorým sa rozum ako magnet preniesol tam, na čom sedia v parlamente a nielen tam.

Držím palce tejto iniciatíve, ktorá má podľa mňa veľmi kvalitných ľudí vo svojich radoch.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?