Európska komisia, žiadam ťa, aby si nám do výchovy svíň nezasahoval

Autor: Gabriel Huraj | 8.5.2012 o 19:16 | Karma článku: 20,46 | Prečítané:  284x

Ako inak už môže vyjadriť človek svoj názor neustále centralizovanejšej Bruselománie zasahovania absolútne do  všetkého? WC musia mať primeraný priestor presne podľa vyhlášky. O chvíľu dostaneme presný návod, ako máme čúrať.

Arogancia a niekedy až tupé rozhodovanie Bruselu v bežných veciach nemá hraníc. Európska komisia má meter na všetko, len na seba nie. Neznesie kritiku. Posledné schvaľovanie svinských zákonov  a nariadení je klincom do rakvy pre nielen slovenských, ale aj ostatných chovateľov ošípaných. Len neviem, či ich o to požiadali samotné svine, alebo je to rozmar komisárov, ktorí sa absolútne nepohybujú v realite. Len si žijú v tom Bruselskom korýtku prepojenom ako jedno veľké mravenisko a žiadajú od krajín, aby im navýšili rozpočet, aj keď celá EÚ šetrí, pretože oni „chudáci“ nedokážu vyžiť z niekoľko tisícových platov. 

Je to čistý Absurdistan.  U nás na poliach sa už pomaly nič nepestuje - len repka, kukurica alebo slnečnica. Osevné postupy už ani neexistujú. Poľnohospodárstvo je v troskách vďaka absolútne netrhovým dotáciám. Vážení, ak ste ešte nevideli komunizmus bohatých, tak toto súčasné fungovanie EÚ je typickým príkladom. Dotovanie bánk zo štátnych peňazí? Nezmyselné nariadenia v poľnohospodárstve. Ochrana lumpenproletariátu na úkor pracujúcich nemá nič spoločné so sociálnou pomocou. Neustále ospravedlňovanie  neprispôsobivých skupín ich odlišnou kultúrou atď. Orwell vo svojej Zvieracej farme na konci popísal situáciu veľmi presne.

Zvieratá z farmy už nevedeli rozpoznať, kto je človek a kto sviňa. Tak sa na seba ponášali.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?