Pozor pán Mikloš! Plyn vám uniká!

Autor: Gabriel Huraj | 13.1.2012 o 20:06 | Karma článku: 11,67 | Prečítané:  378x

Máme tu znovu perlu a nezmysel z produkcie nášho ministerstva. Zaslúži si to zlatú malinu. Zákon, ktorému nerozumejú odborníci, verejnosť ani novinári. Je okamžite potrebný odborný výklad k neodborne preloženej či napísanej, že vraj smernice EÚ.

Gorila je vo švungu a plynová kríza malých spotrebiteľov plynu sa musela začať vysvetľovať. Bodaj by aj nie. Prvý informačný deň, keď o tom informovali médiá, sa to dotýkalo milióna domácností. To je už riadna voličská základňa pripravená k odpisu. SDKÚ – DS jednoducho znovu perlila.

Zákon, v ktorom sa nevyzná ani minister a hneď je ho potrebné vysvetľovať - no super. Najprv ľuďom zakázali malé kondenzačné kotly v bytoch. Je pravdou, že z hľadiska požiarneho súčasné kotly absolútne vyhovujú normám. Čo by sa však stalo? Ľudia by sa znovu začali odpájať od centrálneho vykurovania a teplárne by prišli o vysoké  zisky. Preto vymysleli spotrebnú daň na neposlušných bytovkárov.

Na začiatku si asi na ministerstve mysleli, že sme tu všetci hlúpi  a potichučky nám zvýšia dane. Ešte šťastie, že prišli voľby, pretože ináč by asi ministerstvo nedávalo výklad k zákonu, ale rovno by začalo sťahovať dane.

Som naozaj zvedavý, ako rozoznajú a podľa čoho vypočítajú spotrebu plynu, ktorý sa spotrebuje na varenie a ktorý na kúrenie. Ak je to naozaj podľa toho dovysvetlenia, potom v tom nevidím problém. Prečo? Pretože malá miestna kotolňa musí mať predsa napojený plynomer a domácnosti tiež majú svoje plynomery. Z daného mi naozaj vyplýva, že zákon bol robený centrálne a mal platiť naozaj pre milión domácností a nie pre 5 %, ako to spomínal hovorca. Je škoda, že hovorca a redaktori si tiež voľajako pomýlili percentá, pretože 5 % z milióna domácností je 50.000 tis. Podľa hovorcu je to však 100.000.

Zabudol som, že dané ministerstvo pracuje s relatívnymi číslami, 5% hore dolu možno. Na zopár tisícoch nám nemusí záležať.

Vážení, mali by ste si však dať pozor, pretože aj plyn z vášho rekta vám o chvíľu Mikloš zdaní. Odôvodnením bude nedovolenie prikurovania v domácnosti bioplynom. Podobne dopadne fazuľa, šošovica a iné plynotvorné látky zažívacieho traktu. Žiadne kúrenie ani plyn už nebude možné produkovať bez spotrebnej dane a plynomeru. To všetko vám pán minister spočíta na fiškálnej pokladníc, aby ani kubík plynu neunikol! J

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?