101 alebo chorý systém Sociálnej poisťovne

Autor: Gabriel Huraj | 8.1.2012 o 20:06 | Karma článku: 11,79 | Prečítané:  414x

...alebo otvorený list ministerstvu sociálnych vecí a rodiny. Tak sme mali medzi sebou rozhovor. My malí živnostníci, stavbári, remeselníci atď.. Niektorí pracujú dlhodobo v zahraničí. To, čo mi rozprávali, bol buď sen z republiky Tupákovo, alebo ak to je naozaj pravda, tak sa mi nad tým rozum pozastavuje.

Týka sa to tak asi 20.000 tisíc živnostníkov, ktorí pracujú v zahraničí a našej slávnej sociálnej poisťovne a tlačivu s tajomným názvom 101. Viem, že to pre mnohých nebude zaujímavá téma.

Vysvetlím, o čo ide. Malý živnostník je spokojný. Dostal prácu v zahraničí. Pracuje vonku, doma však z týchto peňazí platí odvody, dane atď.. Proste zvyšuje naše ubiedené HDP. Môže to však vykonávať iba dva roky! Potom musí minimálne na dva mesiace prerušiť pobyt v zahraničí a byť doma.

Musí sa preukázať aspoň dvomi faktúrami a potom mu znovu dajú 101. Problém je však v tom, že zahraničnému odberateľovi je šum a fuk po nejakej 101. On potrebuje jednoducho výkony, za ktoré platí. Zväčša sa to dotýka našich stavbárov. Na Slovensku prácu len tak ľahko nezoženú a ešte aj tú, ktorú si krvopotne získajú v zahraničí, im Slovensko  - Sociálna poisťovňa - spoľahlivo  ukradne.

Nechcú byť na úrade práce. Nechcú brať zo systému. Len do tohto systému, ktorý ich v konečnom dôsledku pripraví o prácu, prispievať.  Pán minister, toto nie je normálne! Okrem toho, že ich diskriminujete a zavádzate, oberáte ich aj o živobytie! Chcem verejné vysvetlenie, prečo je to tak! Prečo ste to doteraz neupravili? Je vám dobre na srdci, ak pripravujete drobných živnostníkov o prácu? Prácu, pre ktorú nie sú ani doma so svojimi rodinami? Snažia sa len nejako prežiť a zarobiť si. Beriete im aj túto možnosť nejakým nariadením, ktoré v súčasnosti nemá absolútne žiadne opodstatnenie pri voľnom trhu a pohybe pracovných síl v rámci EÚ. Alebo je to inak? Neprosím o vysvetlenie, ale žiadam !

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slováci ponúkajú za železiarne najviac, Američanom sa to máli

Ani jeden zo záujemcov neponúka za košickú huť cenu, ktorá by zodpovedala predstavám U. S. Steelu. Predaj nateraz nebol uzatvorený.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.

DOMOV

Päť podnetov, Harabin trestom stále uniká

Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.


Už ste čítali?