Menšia cenzúra alebo O neprispôsobivej pravde nemožno písať?

Autor: Gabriel Huraj | 22.12.2011 o 13:45 | (upravené 22.12.2011 o 17:00) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  427x

V 89-tom som stál na námestí a radoval sa zo slobody slova. Teraz som vyfasoval menšiu facku. Nevravím, majú na to nárok, je to ich portál a stránka. Kde však ostala novinárska etika? Článok, ktorý som napísal, nikoho nijako neurážal.

Opísal som len jeden skutočný deň, ktorý som zažil. Nevedel som, že slovné spojenie „neprispôsobivý občan“ a jeho výčiny na verejnosti, je zakázaným. Keby som napísal Róm či cigán, možno by som to zobral ako kritiku. Sám mám však kamarátov Rómov či Cigánov. Na to druhé som jednoducho zvyknutý.

Písal som o neprispôsobivých občanoch!!! Pre mňa sú takýmito ľuďmi, ľudia všeobecne porušujúci morálne a právne zvyklosti spoločnosti. Určite k nim rátam alkoholizmus, agresivitu, zneužívanie systému atď... Nerobím žiaden rozdiel medzi rasou, etnikom či náboženstvom. Existujú slušní, čistí a  ľudia dodržiavajúci spoločenský a morálny kódex slušnosti a snažím sa správať podobne.

Že vraj iba kritizujem a nenavrhujem riešenia. Aké riešenia? Máme ich v republike málo? Školstvo, byty, štedrú sociálnu dotačnú politiku, ... Komu sa však nechce, s tým ani buldozér nepohne. Ak neuvidíme problém reálne, potom nastane kolaps spoločnosti. Jednoducho pre neprispôsobivých občanov je jednoduchšie zneužívať štedrý sociálny systém, ako študovať, pracovať a rozvíjať svoju osobnosť.

Majú šancu študovať. Iným komunitám sa ani nesníva o takýchto výhodách. V jednej relácii bola anketa, či si nemôžu upratať aspoň okolo svojich domov. Odpoveď: „ Kedz mi dace aspoň 500 eury ta pujdzem“. Kam sme sa to dostali? O výhodách v školách sa mi nechce ani písať.

Teraz chcem uviesť príklad. Znovu v jednej relácii padlo, že lekár s tromi atestáciami má cca 620 € na mesiac. Kde je logika veci? Čo je toto za demokraciu? Viem, že lekári Vás mierne v poslednom čase naštvali, ale je to obeť systému. Avšak zodpovednosť a mnohoročné štúdium sa môže rovnať s uprataním si okolo vlastnej chatrče či domu postavenom na cudzom pozemku? Čo tie krajčírky, predavačky, dôchodcovia, ktorí si odpracovali svoju penziu a teraz živoria za 250 € na mesiac? To nie je diskriminácia???

Znovu tu máme systém masírovania médiami, ako nám je úžasne a všetko bude fajn? Ale vtedy bola v čele Komunistická strana a hlasovalo sa jednotne a bez názoru!

Principiálne mi radšej minulý blog nemali ani zverejniť a nie ho tam dva dni nechať a potom ho stiahnuť. Je to hanba mediálnej politiky. Kto chce, utvorí si vlastný názor. Ide o môj predchádzajúci článok.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?