Pán Mikloš, požičajte mi na fiškálnu pokladnicu!

Autor: Gabriel Huraj | 12.12.2011 o 19:44 | (upravené 12.12.2011 o 21:23) Karma článku: 13,21 | Prečítané:  1202x

Tento týždeň sa idem odhodlať na kúpu fiškálnej pokladnice. Úžasný to výmysel nášho ministerstva financií. Kúpim si pokladňu a mám po Vianociach. Aspoň si mám čo dať po stromček.

Hore si niečo vymyslia a vy- páni živnostníci, podnikatelia, len plaťte. To nevadí, že v niektorých prevádzkach tú pokladňu možno ani nezapnete. Hlavná vec, že provízie pritečú. Takých 400.000 tisíc pokladníc, to je už pekný kšeft.

Dobrý nápad, pán minister, len škoda, že v takej dobe. Vraj budú menšie daňové úniky, ak sa budú používať tieto pokladne. A to povedal kto? Z akých štatistických prieskumov prišli na túto absurditu? Kto chce, bude predávať za hotovosť aj bez bločku či faktúry. Je to obyčajné zlodejstvo, akurát pre tých, čo dodržiavajú zákony. Tým, ktorí to obchádzali doteraz, ani desať fiškálnych modulov nezabráni, aby to robili naďalej.

K tej provízii: niekomu musí určite z tohto pritiecť krásny Vianočný darček. Ak len z jednej pokladne dostane 1 €, tak tá suma je úžasná. Veľmi o tom pochybujem, že to bude len jedno €. Sme na Slovensku a najviac sú tu bití práve ľudia dodržiavajúci zákony. Pokutu za nedodržanie zákona tiež riadne nadhodnotili. Takéto doslova mafiánske výpalné zo strany štátu je neuveriteľné.

Ak štát chce a navrhuje nejaké zákony už počas hry – podnikania, tak nech to podnikateľom a živnostníkom aj zakúpi. Nepoviem - pre nových, ale meniť pokladne každé dva roky je už choré. Pritom stačí tak málo. Príklad zo Sicílie. Ak si kupujúci nezoberie pokladničný doklad, je to trestné aj pre neho aj pre predávajúceho a vec je vybavená. Veď na vine je aj kupujúci, že si doklad nepožiadal a nezobral. Prečo má byť trestaný len predávajúci?

Pumpovať peniaze do súkromných rúk na príkaz štátu je obyčajná zlodejina. Všetci si poviete - čo tam pokladňa od cca280 € do 3500 € (multisystém) , ale jednoducho aj to sú peniaze a v konečnom dôsledku to zaplatí spotrebiteľ vo vyšších cenách. Vždy si to odnesie konečný spotrebiteľ a pán minister to veľmi dobre vie. Neurobil nič preto, aby tento nezmysel zastavil. Živnostenská komora, či združenie, ktoré sa má zastať živnostníkov, je také bezzubé, až hrôza.

Tak si teda kúpim fiškálnu „regisračku“. Položím si ju pod stromček a budem na ňu pozerať. Normálne sa budem tešiť z prvého vytlačeného daňového dokladu, ktorý pomôže zachrániť tento štát.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slováci ponúkajú za železiarne najviac, Američanom sa to máli

Ani jeden zo záujemcov neponúka za košickú huť cenu, ktorá by zodpovedala predstavám U. S. Steelu. Predaj nateraz nebol uzatvorený.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.

DOMOV

Päť podnetov, Harabin trestom stále uniká

Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.


Už ste čítali?