Vilo, ak môžeš, pomôž

Autor: Gabriel Huraj | 5.12.2011 o 18:22 | Karma článku: 14,31 | Prečítané:  2360x

Nie je to želanie, skôr prosba. Náhodou som si pozrel jeden Reflex o ťažkom živote jednej rodiny. Tvoria ju už len štyria súrodenci, ktorí prišli v krátkom čase o oboch rodičov. Bývajú ešte k tomu na východe Slovenska a to v oblasti, ktorá nemá bohvieaké pracovné ponuky.

Keď som videl túto reportáž, v prvom rade som ďakoval Bohu, že ešte rodičov mám. Pohľad na urny by mi asi nebol veľmi po vôli. A to som o dosť starší ako tí chalani a skôr už rodičom pomáham. Títo súrodenci však budú mať jedny z najsmutnejších Vianoc.

Možno by stálo za to stratiť nejaké to slovíčko u Vila Rozborila. Oni to naozaj potrebujú. Nie sú to žiadne skupiny sociálne neprispôsobivých, ale chlapci, čo sa snažia, pracujú a študujú. Snažia sa žiť  z toho mála, čo majú. Najstarší z nich si zobral na seba úlohu najťažšiu a to živiteľa rodiny.

Práve teraz by potrebovali podporu. Určite nie vo forme nejakých plyšákov, ale napríklad pri rekonštrukcii a vybavení kuchyne, či niektorých elektrospotrebičov, ktoré by im uľahčili život. Tieto hmotné veci im rodičov určite nenahradia, ale aspoň by im trochu uľahčili život a na dôvažok  také predpripravené vianočné menu – Židek a spol.. Je to naozaj iba sen, tie sa však tiež môžu plniť.

V tomto vianočnom čase všetko vnímame  citlivejšie a sme ochotní urobiť niečo aj pre toho druhého. Ja môžem akurát toľko - napísať blog (možno si ho niekto všimne).  Nepoznám ich vôbec osobne, ale držím im palce, aby to niekam všetci štyria dotiahli. Jednoducho im fandím.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slováci ponúkajú za železiarne najviac, Američanom sa to máli

Ani jeden zo záujemcov neponúka za košickú huť cenu, ktorá by zodpovedala predstavám U. S. Steelu. Predaj nateraz nebol uzatvorený.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.

DOMOV

Päť podnetov, Harabin trestom stále uniká

Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.


Už ste čítali?