Lekári (odborový zväz) verzus vláda

Autor: Gabriel Huraj | 28.11.2011 o 18:02 | Karma článku: 8,71 | Prečítané:  1577x

Kto bude v tejto hre porazený, je už rozhodnuté. Budú to občania tohto štátu. Na začiatku štrajku lekárov mali širokú podporu verejnosti, ktorá sa postupne stráca. Kto však z tejto situácie vyťaží najviac?

Znovu zopár konšpiračných teórií. Všetci klamú a sú tvrdohlaví , nikto nie je ochotný ustúpiť ani o milimeter. Rukojemníkom je občan. Občan, ktorý platí odvody, chodí do práce a teda  chce akú takú zdravotnú starostlivosť. Druhá skupina občanov zdravotný systém iba žmýka a to do sucha, kým nepadne posledná kvapka financií. Sú to štátni úradníci, nezamestnaní, sociálne neprispôsobivé skupiny a najväčší úder zdravotníctvu dávajú samotné zdravotné poisťovne. Nebudem písať ani o dôchodcoch a ani o študentoch. Jedni si už na seba zarobili a druhý si dúfam zarobia.  Aj to je jeden z problémov. Výrobná sféra už nedokáže vyprodukovať na tú nevýrobnú. Klasika – ak sa žije na dlh, nie je možné stále viac míňať.

Druhá teória je  takáto. Vláda sa potichu dohodla s lekárskym odborovým zväzom na rušení niektorých nemocníc a oddelení. Zároveň na  celkovom znížení počtu lekárov a zdravotnej starostlivosti pre našinca. Situácia už nemôže byť lepšia ako teraz. Výpovede podané. Alternatívy nachystané. Ľudia začínajú reptať nie na zväz, ale na lekárov a máme to.  Odstránenie nepohodlných lekárov, ktorí môžu byť problematickí  v budúcnosti, pretože sa odhodlali na štrajk.

Všetko legálne bez prieťahov. Trošku cirkusu občan znesie, veď má aj iné kauzy na sledovanie. Ak bude znovu reptať, „niečo mu znovu podhodíme“. Máme to – náklady v zdravotníctve sa znížia. Zdravotná starostlivosť sa síce občanovi vzdiali, ale nový biznis pre súkromné zdravotné zariadenia. Áno, najviac budú profitovať práve súkromné zdravotné zariadenia, v pozadí ktorých stoja oligarchovia. Nie je to jedným z hlavných cieľov tohto štrajku? Jednoduchá a rýchla privatizácia zdravotníctva na Slovensku!

Možno je to naozaj neúnosná situácia lekárov. Mali by zarábať naozaj viac. To by však mali všetci. A mali by zarábať hlavne výrobní pracovníci, ktorí tvoria celkové HDP. Títo však zarábajú zväčša minimálnu mzdu, respektíve majú platy do 500 € v čistom na mesiac. Tak kde je pravda ?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?