Konšpiračné kauzy a scenáre, ktoré nám musí závidieť aj Hollywood

Autor: Gabriel Huraj | 24.11.2011 o 19:56 | Karma článku: 5,20 | Prečítané:  1134x

Kauzy, teórie, vysvetľovania a zahmlievania. Normálny človek sa len čuduje. Už nepotrebujeme žiadne telenovely, ani iné programy. Jednoducho nám stačia tlačové besedy. Je ich už toľko, že začínajú nudiť podobne ako nekonečné seriály.

Kauza odpočúvanie novinárov, spis „Dáma“, sitká atď.. Teraz prídu údery z druhej strany bývalých vládnych kolegov. Smer nemusí ani už len vystupovať. Toto politické kamikadze vládnych strán je už na smiech. Ľudia len čakajú, aké ďalšie kauzy pristanú novinárom z „neba“ rovno na stôl. Nikto nevie, odkiaľ prišli prepisy a nahrávky. Jednoducho sa vyskytli J.

Ak už hollywoodski scenáristi nemajú nápady, stačí prísť na Slovensko a prečítať si dennú tlač. Ak sú veľmi leniví, stačí im aj internet. Toľko námetov nezoženú nikde. Kam sa hrabe Weeke leaks?  

Tak napríklad kauzy odpočúvania:

Prvý možný scenár: SDKÚ – DS sa rozhodlo zlikvidovať SaS pred voľbami. Jednoducho to nie je prijateľný partner pre budúci Euroval. Rozohrala sa špionážna a kontrašpionážna hra. Konšpirácia vo filme Prípad Pelikán je proti tomu nič. EÚ prikázala odstrániť nepohodlný vred a podarilo sa. Vracajú sa údery za sitká, daňový úrad atď.. Po takomto prípade sa ľudia boja už aj telefonovať. Sám som sa s tým stretol. „Nevrav radšej nič do telefónu, stretneme sa osobne.“

Novinári naozaj nie sú nadľudia a ak konajú nejakú trestnú činnosť, určite ju treba vyšetriť, ale akurát takýmto spôsobom?

Druhý scenár: SaS začala hrať vabank. Ak by to bolo tak, je to geniálny ťah. Ľudia majú radi, ak sa na niekoho kydá a budú ho voliť. Vytiahne sa ešte jedna -  dve kauzy na protivníkov a povie sa – my sme najčistejší, my sme vám to vraveli. Táto taktika celkom vychádza.

Tretí scenár: Za všetko môže Smer. Ešte to nevyšlo ako teória, ale aj to je možné. Čo ak sa zahral taký poker, kde sa ešte neodkryli všetky karty? Veď kto z toho najviac profituje? 

Štvrtý scenár: Štyri parlamentné strany sa dohodli, že pošlú do minulosti SaS. Prakticky v tomto období bezvládia sa môže všetko. Zjavne sa to aj robí.  Proste SaS už nevyhovuje svojim postojom k Eurovalu a žiadne iné strany sa už do parlamentu nedostanú.

Piaty scenár: ľudí to tak naštve, že do parlamentu sa nedostane žiadna z terajších strán! Jednoducho si zvolia iné strany. Tie menšie, ktoré podľa súčasných strán nemajú šancu. To by bola revolta! V našich dejinách sa to ešte nevyskytlo. Je načase, aby sa to uskutočnilo.

 Na to, že politici nemajú rovnaký meter na všetkých, sme si už zvykli (ja ešte stále nie). Ľuďom sa zapchávajú ústa vládnymi kauzami. Do Vianoc ešte toho bude! A tak mi nič iné neostáva len zaželať všetkým zatiaľ štedrého Mikuláša, ktorý dúfam odpočúva J a bude plniť naše tajné túžby, balíčky sladkosťami a prinesie aj pokojné Vianoce bez politiky a káuz.

No kam sa hrabe Hollywood?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?