Pán Miháľ, aj ja chcem 14.000 €, lebo odídem rovno na úrad práce!

Autor: Gabriel Huraj | 15.11.2011 o 17:30 | Karma článku: 21,20 | Prečítané:  10521x

To ste sa znovu vyznamenali. Dotovať sumou 28.000.000 € cudzieho investora na 5 rokov. Slovenskému podnikateľovi sa môže o takejto štedrosti iba zdať. Verím, že to určite nebolo ešte všetko.

Ako živnostník bojujem o prežitie každý deň. Ak by ste mi dali takúto injekciu, tak zamestnám ešte ďalších dvoch ľudí. Že vraj zachránite 1000 pracovných miest priamo a 1000 nepriamo. To vychádza na jedno priame zachránené pracovné miesto dotácie vo výške 28.000,- €. Kde to len sídli ten Mikuláš? Už to nie je ani Nórsko a ani Fínsko, žiaden severný pól. Jáj, už si spomínam - na ministerstve práce a sociálnych vecí! Takéto Štedré Vianoce pre ázijskú firmu. A to nemajú ani Mikuláša.

Je pravda, že by nám po odchode ostala tak akurát hala a asi tých 2.000 nezamestnaných, ale čo majú povedať slovenskí podnikatelia na takýto nerovný boj? Že vraj hospodárska súťaž. Žiadna tu nie je. Spomínaná firma hrubo využila chaos na politickej scéne a blížiace sa sviatky. Nikomu by sa takáto vizitka nepáčila, hlavne pred voľbami a vianočnými sviatkami. A tak sa už len letelo a vybavovalo. Samozrejme sme sa im zaviazali prakticky platiť za našich ľudí a všetok zisk ide tam - na ďaleký východ.

To sme už naozaj takí neschopní? Naozaj sme len montážnou krajinou a banánovou republikou? Kde sú šikovní slovenskí majstri? Stoja za pásom a modlia sa, aby ich náhodou neprepustili. Nevadí, že majú minimálne mzdy a drú ako najatí aj vo sviatok či v pracovný deň. Veľké firmy to vedia a využívajú danú situáciu. Začalo sa vydieranie. Ešte len teraz štát pustí žilou. Slovenský podnikateľ či živnostník už len plače. Potrebuje nové registračky, platiť načas odvody, dane... Uživiť rodinu a voľajako prežiť. Pre istotu ho ešte zderie náš štát s neustále sa meniacimi zákonmi a je spokojný. Kto už sníva o podpore 14.000 €? To by bol dotačný orgazmus J pre slovenskú firmu či podnikateľa. Možno by sme zamestnali a udržali aj viac ľudí ako tieto zahraničné podniky. Smola, sme iba malí, maličkí a s takými sa nevyjednáva. Takéto subjekty sú dobré akurát tak platiť odvody a dane. Kde je teraz porovnanie pána Miháľa,  koľko že to platí ten živnostník a koľko dotovaná firma zo zahraničia? Veď štát platí len sám sebe. Úžasná ekonomika založená na vydieraní štátu súkromnými nadnárodnými  spoločnosťami.

Takých podnikov máme ešte zopár a ja budem veľmi zvedavý, ktorý bude nasledovať. Slovenských živnostníkov a podnikateľov – malých a stredných nediskriminuje už len EÚ, ale aj vlastný štát. Ale veď my sme tu doma! To známe hokejové heslo je načase použiť!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?