Gréci dobre vedia, čo robia!

Autor: Gabriel Huraj | 2.11.2011 o 19:49 | Karma článku: 18,36 | Prečítané:  3746x

This is Sparta! Vtedy pri Termopylách boli hrdinami. Teraz Atény predstavujú absolutórium zbabelosti. Svet ich chce zachrániť, ale Gréci to nechcú. A nebudú to chcieť!

Na ich mieste by som spravil to isté. Využil by som Úniu. Požičal by som si, čo sa len dá. Žil by som si ako prasa v žite a potom by som  zbankrotoval. Načo vrátiť dlžoby, veď sme si veselo užívali. Ono to niekto zaplatí. Áno, zaplatia to, ale nie bohatí, ale práve takí normálni ľudia, čo žijú  v Európe zo dňa na deň a nestačia sa čudovať, čo im to tá spoločná Európska únia priniesla. Ešte sme si nestačili užiť ani výhody v Úniu a už sa hovorí o jej krachu.

Čo bolo predtým nemožné, teraz je reálne a Gréci sa tešia. Sem tam sa potešia aj Nemci či Íri, že našli nejakú tú účtovnú knihu. Jedni za 55 miliárd € a druhí len za smiešnych 5 miliárd. Ako majú potom ľudia Únii veriť? Je to absolútne chorý systém. Brusel sa tvári, že kontroluje, ale čo a koho? Rovné uhorky? Neobrobené polia? To sú naozaj priority.

Je potrebné poukázať na problémy, ale čo s tým spravíme, keď samotní Europoslanci ani Európska komisia sa k tomu nemá. Zbytočné výdavky na desivý aparát úradníkov. Brusel už žije len z toho a z praliniek. Ja radšej preferujem pralinky. A načo je Štrasburg? Aby sa páni poslanci poprevážali raz mesačne na rokovanie, ktoré v pohode zvládnu aj v Bruseli? Euríky tečú pekne špedičným firmám, leteckej doprave, hotelom...

Spoločnosť začína hniť. Hnije už dosť dlho, ale momentálne sa dostala do kvasného procesu a je ju už aj cítiť. Je ju cítiť na našich peňaženkách a nekonečnom uťahovaní  opaskov. Aký bol vlastne rozdiel medzi socializmom a súčasnou demokraciou? Žiadny. Maximálne v tom, že vtedy za iný názor zavreli a teraz sa hlasuje dovtedy, kým to nie je demokraticky odsúhlasené. Všetko je už rozhodnuté  a galský kohút s nemeckým buldogom len kujú pikle. Slovenskému svišťovi už toho veľa neostáva. Má svoje problémy. Sem tam ho okradnú , sem tam dostane po papuli, ale zahlasuje za toho kohútika aj buldoga. Čo už, keď majú zamestnaných ostatných svištíkov vo svojich fabrikách. 

Svet sa už nabažil a čaká ho kríza prebytku a morálky. Sme ešte poriadne ďaleko od dna, ale blížime sa k nemu míľovým krokom. Asi budeme musieť naozaj padnúť na samotné dno, aby sme sa spamätali.  No a Gréci so svojou drachmou si zase sadnú pred svoj domček a budú spomínať na staré zlaté časy, keď ešte aj na svojho mŕtveho dedka dostávali peniaze. To už možno aj my budeme platiť korunou J, alebo aspoň tými platinovými sitkami.

PS: A taký optimista som bol J.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slováci ponúkajú za železiarne najviac, Američanom sa to máli

Ani jeden zo záujemcov neponúka za košickú huť cenu, ktorá by zodpovedala predstavám U. S. Steelu. Predaj nateraz nebol uzatvorený.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.

DOMOV

Päť podnetov, Harabin trestom stále uniká

Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.


Už ste čítali?