Za čo platia odborári odborom?

Autor: Gabriel Huraj | 13.10.2011 o 12:41 | Karma článku: 8,57 | Prečítané:  934x

Ako nezávislý od odborov je mi z tohto postupu úplne zle. Rušíme štrajky, nemáme s kým rokovať? To je čo za blud? Majú sa učitelia odrazu zo dňa na deň lepšie?. Nie je dobré poukázať na verejnosti problém ak existuje? Ako SZČO som v podobnej situácii. Zväzy a všelijaké spolky nie sú schopné kreativity a nenavrhujú žiadne relevantné riešenia.

Na týchto blogoch je viac schopnejších a kreatívnejších ľudí, ako sú odborári, rozliční zástupcovia zväzov a združení. Je mi z toho normálne zle. Teraz neviem či odborom stačia len nové voľby ku šťastiu, alebo chcú naozaj reálne poukázať na problémy spoločnosti. Alternanti modrých stúh majú právo byť na...tí! A to poriadne. Na ich mieste by som v živote odbory viac nepodporil a vypýtal by som si  príspevky, ktoré tam vložili.

Učitelia sa konečne k niečomu odhodlali. Čistá Mníchovská zrada. Nemôžem si pomôcť, ale aj do odborov aj za zástupcov živnostníkov by už asi bolo potrebné vložiť novú krv. Akčnú a tvorivú, ktorá naozaj bude slúžiť daným odborárom či živnostníkom.

Ak stačia ku šťastiu odborárov vždy nové voľby,  pripravíme im taký zákon, čisto len pre nich. Každý deň si budú sami voliť svoju vládu a bude všetko OK. Horšie je, že odbory sústavne kafrú aj živnostníkom do odvodov. Podľa nich sa má vždy zvyšovať minimálna mzda. V živote som v odboroch nebol a aj som vždy do nich odmietol vstúpiť. Áno, majú svoje opodstatnenie pre ľudí, ktorí sa nemôžu a nevedia brániť, ale nemajú právo zneužívať situáciu vo svoj prospech a meniť farby ako chameleón.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Na slovenskom politickom cintoríne je tlačenica. Ako vôbec začať?

Zdá sa, že slovenský volič si bude musieť ešte nejaký čas vystačiť s dnešnou ponukou. Ibaže by Babiš založil pobočku ANO v Bratislave.

KOMENTÁRE

Trúfalosť Ruska v Sýrii

Posmech Západu zo zastaranej armády akosi ignoruje podstatu: Putin nepozná škrupule.


Už ste čítali?