Mobilní operátori, alebo koľko sme ochotní platiť

Autor: Gabriel Huraj | 10.10.2011 o 18:59 | Karma článku: 7,14 | Prečítané:  1444x

Pozrel som si reportáž o cenách paušálov. Koľko vlastne platíme a za čo? Čo sa týka mobilných operátorov, tak by som bral skôr znižovanie cien paušálov ako akékoľvek iné výhody či nové mobily, ktoré aj tak nevyužívam.

Bohatší Rakúšan má nižšie mesačné paušály ako chudobnejší Slovák. Niekedy mi to už pripadá tak, že na Slovensko chcú všetci zarobiť, koľko to dá a ty Slováčisko len plať. To sa netýka len mobilných operátorov, ale aj potravín či elektroniky a spotrebičov. Jednoducho sme drahí.

Najlepšie na celej veci je to, že neprotestujeme a len platíme. Tiež som si chcel dať nový paušál, ale bez mobilu. No v danej službe sa nič takého neposkytovalo, tak som musel kúpiť chtiac či nechtiac nový paušál aj s mobilom. Doma sa mi ich už váľa asi 10. Sú funkčné, ale už vyšli z módy. Zase ich vyhodiť len tak na smetisko sa mi nechce. Väčšinou ich posuniem ďalej J. Veľmi by som uvítal slogan typu. „ Načo je Vám nový mobil, ak Vám slúži ešte starý? Radšej Vám znížime mesačný paušál o polovicu!“.

Ja som tvor pohodlný. Mám svoje spotrebiteľské zvyky, obľúbené firmy. Ale keď nezmenia svoje politiku voči zákazníkom, asi sa s niektorými rozlúčim. Monopoly nie sú dobrá vec a globalizácia už vôbec nie. Konkurencia prakticky neexistuje – skôr mi to pripadá ako opak – taký menší kartel medzi podnikateľskými subjektmi.  Ak sme jednotná únia, prečo sa nezrušia smerovacie čísla krajín, respektíve prečo nie sú už iba orientačné čísla? Tu by som globalizáciu uvítal! Siete majú jednotliví operátori vybudované po celej EÚ. Jednoducho sa im ich nechce prepojiť a zvýšiť konkurenciu. Už sú tu mierne náznaky, ale platby za roaming sú jednoducho veľmi dobrým príjmom.

Operátori majú svoje siete aj v iných štátoch a nemali by vôbec problém s prepojením a znížením cien. Len tie paušály sú stále vysoké oproti iným západným krajinám. Dúfam, že na budúci rok bude mať môj mobilný operátor alternatívu s mobilom aj bez neho a jeho cena bude riadne diferencovaná. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?